17.01.2023
Paweł Cerkanowicz

Wyjątkowa „Kolacja z artystą”

Wyjątkowa „Kolacja z artystą”

„Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Na zakręcie”, czy „Sztuczny miód”. To tylko niektóre z tekstów Agnieszki Osieckiej jakie w nietuzinkowej aranżacji wybrzmiały podczas niedzielnej „Kolacji z artystą”.

Po dwóch latach przerwy w progi gryfowskiego ośrodka kultury powróciła „Kolacja z artystą”. To wyjątkowy projekt kulturalny, który przed pandemią przyciągał tłumy głodnych kultury przez wielkie „K” Gryfowian. Nie inaczej było i w dniu wczorajszym. Sala Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi i jak przyznawała organizatorka wydarzenia nie dla wszystkich zainteresowanych wystarczyło biletów.

– Niezmiernie się cieszę, że jesteście Państwo tutaj w tak licznym gronie. Bilety rozeszły się właściwie na pniu. Lista rezerwowa pozostała naprawdę długa i nie wszystkim udało się dzisiaj u nas na spektakl dotrzeć. – mówiła Anna Michalkiewicz Dyrektor M-GOK w Gryfowie Śląskim, która powitała wszystkich gości.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: Daniel Koko Starosta Lwówecki, Małgorzata Szczepańska Przewodnicząca Rady Powiatu Lwóweckiego, Olgierd Poniźnik Burmistrz Gryfowa Śląskiego, Andrzej Tartak Wiceburmistrz, Marzena Wojciechowska Dyrektor gryfowskiej Biblioteki, Tadeusz Jagiełło Radny Rady Powiatu Lwóweckiego, Marek Makowski Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych, czy Marek Sieradzki Radny Gminy Gryfów Śląski.

– O Agnieszce Osieckiej Powiedziano już wszystko. Też mi się tak wydawało, do momentu kiedy pojechałam z koleżanką Marzenką Wojciechowską właśnie na ten koncert żeby zobaczyć Małgosię Osiej i to, co stworzyła ze swoimi wspaniałymi muzykami. Okazało się, że tak naprawdę o Agnieszce Osieckiej nie wiemy nic, lub bardzo niewiele. – wspominała Anna Michalkiewicz

W niedzielny wieczór 15 stycznia po raz pierwszy na gryfowskiej scenie wystąpiło znakomite trio w składzie: Małgorzata Osiej- Gadzina – wokal, Tomasz Gadzina – instrumenty klawiszowe i Łukasz Schmidt – gitara, które zaprezentowało autorski program pt.: „Osiej śpiewa Osiecką”.

To wyjątkowe przedstawienie muzyczne opowiadające o życiu Agnieszki Osieckiej. Śpiewana historia zaczyna się od lat 50 i czasów Studenckiego Teatru Satyrycznego. Płynie przez aluzyjne literackie teksty lata odwilży, piosenki folklorystyczne i kabaretowe, po manifesty literackie – „Kochankowie z ulicy kamiennej”, przez piosenki dialogujące z językiem propagandy – „Sztuczny miód”, piosenki aktorskie – „Na zakręcie”, okres czarnej melancholii – „Niech żyje bal” i wiele piosenek o miłości, która była motorem życia Agnieszki Osieckiej.

– Małgosia oczarowała nas tutaj na tej sali, oczarowała poprzez wielki talent, poprzez kreacje teatralne, które można było zobaczyć w tych piosenkach, poprzez ten cudowny głos i poprzez tą cudowną urodę. – mówił po koncercie Olgierd Poniźnik Burmistrz Gryfowa Śląskiego.

Jak zapewniała Dyrektor M-GOK-u kolejna „Kolacja z artystą” już w lutym.

Warto wspomnieć, iż styczniowa “Kolacja z artystą” była pierwszym wydarzeniem zrealizowanym na sprzęcie nagłaśniającym zakupionym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim. Zakup ten dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach zadania “Zakup sprzętu nagłaśniającego dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gryfowie Śląskim“.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty