Burmistrz

Olgierd Poniźnik

Urodzony 13 czerwca 1954 r. wykształcenie wyższe – mgr nauk humanistycznych.

 

Pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji, od I Sekretarza komitetu gminnego PZPR poczynając, poprzez funkcję dyrektora Domu Kultury w Lubomierzu, Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz, Posła RP IV kadencji i dyrektora szpitala MSWiA w Jeleniej Górze. Od 1978 nierozerwalnie związany z samorządem lokalnym. Przez 20 lat był radnym Rady Miejskiej w Gryfowie Śląskim. W 1998 roku dzięki wyborcom Gryfowa został wybrany radnym powiatowym nowo utworzonego powiatu lwóweckiego. Obecnie burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Ślaski. Jest aktywnym działaczem społecznym min.:

Prezes zarządu stowarzyszenia domów przysłupowych „Dom Kołodzieja,

Przewodniczący zgromadzenia „Związek Gmin Kwisa”,

Przewodniczący konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów b. województwa jeleniogórskiego i części b. województwa legnickiego.

Za swą wszechstronną działalność został odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz 20 IX 2009 Krzyżem Kawalerskim Orderem Odrodzenia Polski za zasługi w kulturze z rąk Ministra Kultury Waldemara Dąbrowskiego w 2005 roku otrzymał srebrny medal “Gloria Artis” a także w 2017 roku odznaką za zasługi dla województwa dolnośląskiego oraz w 2019 roku za zasługi dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

Jego pasją jest praca na estradzie z mikrofonem. Pisze scenariusze i prowadzi wiele atrakcyjnych, niepowtarzalnych imprez na terenie całego województwa dolnośląskiego. W 1998 roku był nominowany do tytułu Największych Osobowości Dolnego Śląska w konkursie „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu”, w którym zdobył wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Filmów Komediowych „Sami Swoi” Dolnośląski Klucz Sukcesu. Jest Laureatem plebiscytu czytelników i redakcji „Gazety Wrocławskiej” „Wpływowy Dolnoślązak 2000” a także zdobył tytuł Człowieka Roku w plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich”. Bardzo dużo czasu poświęca pracy społecznej, z dużym zaangażowaniem, bezinteresownie pomaga każdemu, kto go o pomoc i wsparcie poprosi.

 

Informacje:

Burmistrz Gminy i Miasta Olgierd Poniźnik przyjmuje interesantów

w każdy poniedziałek w godzinach od 13.00 do 16.30.

Spotkanie należy umówić telefoniczne w sekretariacie urzędu nr. 75 78 13 552.