13.11.2019
Paweł Cerkanowicz

 Wieści ze Żłobka Miejskiego ”Bajkowa Kraina

 Wieści ze Żłobka Miejskiego ”Bajkowa Kraina

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze dzieci aktywnie spędzały pobyt w żłobku. Każdego dnia żłobkowicze wychodzą na spacery w kamizelkach odblaskowych, odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, wykorzystujemy do zajęć naszą piękną sale sensoryczną, organizujemy przyjęcia urodzinowe naszym jubilatom. Realizowane są również ważne dni z kalendarza świąt nietypowych. W październiku obchodziliśmy dzień muzyki, dzień zwierząt hodowlanych, dzień uśmiechu, światowy dzień poczty. Były realizowany również bardzo smaczne dni m.in. dzień chleba, dzień makaronu, dzień zdrowego jedzenia.

Od października rozpoczęliśmy w starszej grupie naukę języka angielskiego. W każdy wtorek odwiedza nas Pani Justyna Lisowska, mama Zuzi z grupy Smerfy oraz właścicielka Akademii Językowej w Be – Lingual w Uboczu 300. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zabawach językowych.

W dniu 11 października obchodziliśmy dzień ratownictwa medycznego z tej okazji nasze zaproszenie przyjął tata Filipa z grupy Minionków. To było bardzo pouczające spotkanie. Pan Kamil Opolski opowiadał o swoje pracy. Dzieci miały okazję poznać sprzęt do ratowania życia. Dziękujemy Kamilowi za poświęcenie czasu naszym maluchom oraz za przybliżenie ciężkiej i niebezpiecznej pracy ratownika medycznego.

W dniu 25 października miało miejsce historyczne, bo pierwsze w naszej gminie pasowanie na żłobkowicza. Uroczystość odbyła się w dwóch turach na sali sensorycznej żłobka. O godz. 10:00 grupa młodsza Smerfy, a o godz. 14:00 grupa starsza Minionków. Na licznie zgromadzonych rodziców czekały występy maluszków. Dzieci w odświętnych strojach pod czujnym okiem opiekunek zaprezentowały krótki program artystyczny. Występy dostarczyły publiczności wielu wzruszeń. Każde dziecko w tym dniu symbolicznie przeszło przez bramę i zostało pasowane na żłobkowicza. Jak to w bajkach bywa czarodziejską różdżką przez wróżkę z „Bajkowej Krainy”. Wszystkie maluszki zostały zmienione w prawdziwych  żłobkowiczów. Na pamiątkę tego wydarzenia  dzieci otrzymały dyplomy. Rada Rodziców żłobka przygotowała dla dzieci prezenty. Na zakończenie odbył się wspólny poczęstunek dla dzieci i rodziców.  Swoją obecnością w tym bardzo ważnym dla nas dniu zaszczycili: Burmistrz Gryfowa, Sekretarz Gminy oraz Podinspektor ds. infrastruktury społecznej. W tym miejscu serdecznie dziękuje Rodzicom za upieczenie ciast. Pracownikom kuchni za organizację poczęstunku dla gości. Radzie Rodziców za przygotowanie upominków dla dzieci. Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 za wypożyczenie krzeseł. Pracownikom żłobka za przygotowanie dekoracji korytarza oraz sali sensorycznej. Wszystkim Paniom z każdej grupy dziękuje za przygotowanie dzieci do występów.

31 października wszystkie dzieci uczestniczyły w dniu wesołej dyni. W tym szczególnym dniu odbył się bal na sali sensorycznej było kolorowo i wesoło. Każdemu dziecku wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie z dyniową ramką, były też zabawy m.in. slalom z dynią, rzut dynią do celu oraz wspólne tańce. Wszystkich uczestników obowiązywał kolor pomarańczowy.

Od października swoją działalność rozpoczęła żłobkowa Rada Rodziców. Pierwszym zadaniem rady był zakup upominków dla dzieci na pasowanie żłobkowicza. Przewodniczącą rady została Jolanta Mikieciuk, zastępcą Anna Bolibok, sekretarzem Marta Matusewicz -Haczela, Skarbnikiem Karolina Łowicka, członkami Alicja Młynarska i Przemysław Fronc. Dziękuje rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas na zebrania i wszelką doraźną pomoc.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom naszych żłobkowiczów, którzy włączyli się w ogłoszone akcje charytatywne. Zbiórka mokrej karmy została przekazana za pośrednictwem Radnego Mariusza Dragana do schroniska „Staruszkowo” Uzbierane nakrętki zostały odebrane przez Rodzinę Dróżdż z Gryfowa. Natomiast baterie z racji tego, że nie udało nam się samodzielnie uzbierać wystarczającej ilości, aby firma je osobiście od nas odebrała przekazane zostały do Przedszkola Publicznego w Gryfowie, które również prowadzi zbiórkę. Dziękujemy rodzicom za przekazane książeczki i bajeczki do naszych biblioteczek grupowych i regału bookcrosingowego w szatni.

W dniu 6 listopada obchodziliśmy wyjątkowo kolorowy dzień – Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w tym dniu poprzebierane były w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek. Nasze zaproszenie przyjął w tym dniu Aktyw Biblioteczny pod opieką Pani Agnieszki Guzy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie przybyli do naszych żłobkowiczów z przepięknym przedstawieniem o zagubionych postaciach z różnych bajek. Dziękujemy grupie za przekazanie naszym maluszkom wartości artystycznych jakie niesie teatr oraz zasilenie naszych biblioteczek książeczaki. Mamy nadzieje, że to nie ostatnie nasze spotkanie.

Wiedzę o naszej ojczyźnie należy pielęgnować od najmłodszych lat stąd 8 listopada nasze dzieci mimo że jeszcze nie odśpiewały Hymnu Polski ale z powagą go wysłuchały. Dodatkowo w tym dniu każde dziecko otrzymało flagę, z którą udało się na Gryfowski Rynek 11 listopada. Delegacja pracowników żłobka wzięła również udział w gminnych  uroczystościach składając symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem na rynku.

Galeria z życia żłobka dostępna na fb.com/Żłobek Miejski Bajkowa Kraina w Gryfowie Śląskim/

Anna Zawisza-Paliwoda

Dyrektor Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Gryfowie Śląskim

Drukuj/generuj pdf

Na skróty