10.11.2023
Paweł Cerkanowicz

Pasowanie na żłobkowicza w „Bajkowej Krainie”

Pasowanie na żłobkowicza w „Bajkowej Krainie”

W dniu 8 listopada 2023r. w Żłobku Miejskim „Bajkowa Kraina”  w Gryfowie Śląskim w obecności żłobkowiczów ich rodziców oraz zaproszonych gości obchodziliśmy ważną uroczystość. Swoją obecnością zaszczycili nas z Urzędu Gminy i Miasta Gryfów Śląski: pan Jerzy Andrzejczak sekretarz Gminy Gryfów, pani Marzena Szuflicka inspektor ds. infrastruktury społecznej oraz pani Monika Gałucha inspektor ds. zamówień publicznych. Spotkaliśmy  się z dwóch bardzo ważnych dla nas powodów. Po pierwsze kalendarz ważną datę wskazał. Nasze maluszki  na żłobkowiczów zostały pasowane. Każde dziecko otrzymało czarodziejskie pasowanie. Wspólnie z rodzicami przeszli przez symboliczną bramę. W tym roku przygotowaną przez rodziców Nadii z grupy minionków panią Natalię Jaworską i pana Adriana Ochockiego. Po przejściu przez balonową bramę wróżka z „Bajkowej Krainy” w prawdziwego żłobkowicza zamieniła maluszka. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Kinga Jagiełło wręczyła dzieciom pamiątkowe śliniaki zakupione ze środków Rady Rodziców, opiekunki rozdawały pamiątkowe dyplomy, a pan sekretarz wręczał dzieciom upominki od gminy.

A drugi powód naszej uroczystości to zakończenie realizacji wniosku konkursowego  „Zakup magicznego boxu dla Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Gryfowie Śląskim”. To tytuł projektu zrealizowanego w gminie Gryfów Śląski w ramach programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Nasz projekt został wybrany spośród ponad 1100 wniosków, które w roku 2023 wpłynęły z całej Polski. Otrzymaliśmy grant finansowy 20.000zł na zakup tego multimedialnego urządzenia.  Chciałabym w tym miejscu podziękować za życzliwość ze strony Burmistrza i pomoc przy realizacji zakupu dla pracowników Urzędu w Gryfowie.

Nowy sprzęt multimedialny to interaktywna pomoc dydaktyczna, połączenie dywanu i tablicy multimedialnej dla  dzieci uczęszczających do żłobka w Gryfowie Śląskim. Dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych pobudzających zmysły uczestników. Zabawa i nauka z wykorzystaniem magicznego boxu multimedialnego rozwija u dzieci motorykę dużą, koordynację wzrokowo – ruchową oraz spostrzegawczość. Dodatkowo sprzęt będzie pełnić funkcję rzutnika podczas zebrań, szkoleń oraz jako projektor do wyświetlania bajek i filmów jak w kinie.  Realizacja tego projektu udowadnia, że marzenia się spełniają trzeba tylko włożyć w to trochę chęci, dużo serca i pracy a nawet mały żłobek w niedużym mieście może posiadać taki sprzęt na swoim wyposażeniu i to ze środków pozabudżetowych bez wkładu finansowego z gminny czy żłobka.

Po pasowaniu na żłobkowicza nastąpiło uroczyste przekazanie urządzenia oraz warsztaty wykorzystania możliwości urządzenia w obecności gości zaproszonych, władz samorządowych oraz rodziców i najmłodszych uczestników  korzystających z nowoczesnej pomocy multimedialnej na co dzień podczas pobytu w żłobku. Zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii sprawiły wiele radości i dobrej zabawy dzieciom, ale również dorosłym.

Na zakończenie wszyscy goście zostali poczęstowani tortem przygotowanym przez panią Annę Żmudę oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez żłobkową kuchnię przy wsparciu rodziców, którzy zechcieli upiec ciasta. Dziękujemy pani Kamili Starobrat, Kindze Jagiełło, Darii Juszkiewicz, Annie Niebieszczańskiej.

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólne świętowanie, cieszymy się, że byliście razem z nami w tej radosnej chwili i ważnym momencie życia naszych maluszków.

Anna Zawisza-Paliwoda

Dyrektor Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Gryfowie Śląskim

Drukuj/generuj pdf

Na skróty