14.05.2021
Paweł Cerkanowicz

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Szanowni Mieszkańcy Gminy Gryfów Śląski,

uprzejmie informujemy, że w dniach od 25 maja do 15 czerwca 2021r. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie sołectw naszej Gminy.  Ze względu na panującą pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 akcja zostanie przeprowadzona w ograniczonym zakresie, tj. poprzez ustawienie pojedynczych kontenerów (34 m3) w terminach oraz miejscach wskazanych w harmonogramie akcji. Kontenery zostaną podstawione w określonych dniach o godzinie 9.00 a ich odbiór następował będzie o godz. 15.00 lub po wcześniejszym zapełnieniu kontenera. W każdym miejscu kontener zostanie ustawiony tylko raz. Odpady pozostawione po terminie nie będą odbierane. Zbiórką objęte będą wyłącznie zbędne przedmioty pochodzące z gospodarstw domowych (m.in. meble, dywany, sprzęt AGD i RTV, opony z samochodów osobowych). Akcja odbywać się będzie pod nadzorem Straży Miejskiej.

Mieszkańców miasta zachęcamy natomiast do oddawania odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu RTV i AGD oraz opon samochodowych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczącego się przy ul. Kolejowej 42 w Gryfowie Śląskim (teren ZBGKiM). PSZOK czynny jest od wtorku do piątku w godzinach od 10 00 do 14 00 oraz w co drugą sobotę miesiąca (8, 22 maja, 5, 19 czerwca, 3, 17, 31 lipca, 14, 28 sierpnia, 11, 25 września, 9, 23 października, 6, 20 listopada, 4, 18 grudnia) od godziny 800 do 1600.

HARMONOGRAM AKCJI „WYSTAWKA”

25 MAJ – 15 CZERWIEC 2021

Podczas organizowanej zbiórki odpadów wielkogabarytowych mieszkańcy sołectw będą mogli wrzucać do ustawionych kontenerów m.in:

– meble, stoły, krzesła, kanapy, dywany, itp.,

– zabawki dużych rozmiarów, rowery itp.,

– urządzenia gospodarstwa domowego (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny)

– pojedyncze opony z samochodów osobowych.

UWAGA

ZBIÓRCE ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH NIE PODLEGAJĄ:

– części samochodowe (fotele, zderzaki, lampy, elementy karoserii itp.)

– odpady niebezpieczne (azbest, chemikalia, itp.),

– odpady pochodzące z prac remontowo-budowlanych,

– odzież i tekstylia,

–  odpady pochodzące z działalności rolniczej (opony z pojazdów rolniczych, folie, opakowania po nawozach, itp.),

– odpady pochodzące z nieruchomości niezamieszkałych (tj. warsztatów, sklepów itp.)

Drukuj/generuj pdf

Na skróty