10.09.2010
Agnieszka Muszka

Zakończył się remont mostu w Gryfowie Śląskim

Zakończył się remont mostu w Gryfowie Śląskim

8 września 2010 r. zakończył się – trwający od maja – trzeci etap remontu mostu na Kwisie przy ul. Lubańskiej w Gryfowie Śląskim. Przeprawa to element drogi wojewódzkiej nr 360.

W Gryfowie Śląskim wyremontowano przyczółek mostu (od strony centrum miasta) wraz ze znajdującą się tam komorą, wymieniono krawężniki, podbudowę i nawierzchnię jezdni. Po obu stronach modernizowanej części obiektu położono nowe chodniki i zamontowano nowe stalowe balustrady. Wyremontowano także fragment kamiennego muru oporowego (147 m sześć.).

Wykonawcą remontu była firma INTOP sp. z o.o. ze Szczecina. W ubiegłym roku, podczas pierwszego i drugiego etapu prac, wyremontowano m.in. płytę nośną, ustawiono nowe balustrady i wykonano tzw. czyszczenie strumieniowe podpór i przęseł kamiennych mostu

Tegoroczny remont kosztował 1,4 mln zł i sfinansowano go z budżetu województwa. Całość prac remontowych, które rozpoczęły się w 2009 r, pochłonęła łącznie 3 mln zł. Środki na modernizację mostu w Gryfowie Śląskich pochodziły z budżetu województwa dolnośląskiego.

 

Źródło, foto: DSDiK.


 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty