08.12.2014
Agnieszka Muszka

Zakończono realizację programu „Umiem Pływać” w Gminie Gryfów Śląski

Zakończono realizację programu „Umiem Pływać” w Gminie Gryfów Śląski

We wrześniu br. Burmistrz Olgierd Poniźnik podpisał porozumienie, z Dolnośląską Federacją Sportu z siedzibą we Wrocławiu, na organizację zajęć sportowych dla uczniów w ramach projektu  „Umiem pływać” w 2014r.

Programem objęto dzieci klas trzecich szkół podstawowych, które w swoich miejscowościach nie mają dostępu do basenu.

Z naszej gminy w projekcie uczestniczyło łącznie 30 dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim, Szkoły Podstawowej w Uboczu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Rząsinach. Zajęcia były realizowane w Aqaparku przy hotelu Malachit w Świeradowie Zdroju. Łącznie zorganizowanych zostało 10 wyjazdów. W ramach każdego odbyły się dwie godziny lekcyjne pływania. Podczas zajęć uczestnicy mieli za zadanie opanować 4 pierwsze stopnie nauki pływania.

Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia kursu nauki pływania.

 

Życzymy uczestnikom kursu dalszych sukcesów w doskonaleniu pływania a nauczycielom oraz rodzicom dzieci, którzy opiekowali się grupą podczas dojazdu oraz na basenie, bardzo serdecznie dziękujemy.

 

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i realizowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w roku 2014 – Dolnoślązak Umie Pływać 2014.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty