04.06.2012
Agnieszka Muszka

XX Jubileuszowe Samorządowe Igrzyska Sportowe Związku Gmin Kwisa

XX Jubileuszowe Samorządowe Igrzyska Sportowe Związku Gmin Kwisa
26 maja 2012r. w Gryfowie Śląskim na stadionie miejskim odbyły się XX Jubileuszowe Samorządowe Igrzyska Sportowe Związku Gmin „Kwisa”. Uczestniczyły w niej następujące samorządy: Leśna, Lubań Gmina, Lubań Miasto, Lubomierz, Olszyna, Osiecznica, Siekierczyn i Gryfów Śląski. 

26 maja 2012r. w Gryfowie Śląskim na stadionie miejskim odbyły się XX Jubileuszowe Samorządowe Igrzyska Sportowe Związku Gmin „Kwisa”. Uczestniczyły w niej następujące samorządy: Leśna, Lubań Gmina, Lubań Miasto, Lubomierz, Olszyna, Osiecznica, Siekierczyn i Gryfów Śląski. 

Przed Igrzyskami wycofał się Mirsk i Nowogrodziec. Igrzyska otworzył barwny, piękny i duży korowód startujących zespołów. Ponieważ jedną z konkurencji był „wystrój drużyny” wszyscy bardzo poważnie i profesjonalnie podeszli do tego zadania. Uważam, że w 20-letniej historii Igrzysk Samorządowych był to najpiękniejszy korowód. Bezapelacyjnie tę konkurencję wygrała Leśna, która prezentowała „Rosję”, drugi był Lubań Miasto –  „Czechy” i trzeci Lubomierz – „Grecja”. 

 

Przed Igrzyskami każdy zespół wylosował nazwę państwa  – uczestnika Euro 2012r. Drugą konkurencję – „strzał do pustej bramki” wygrał Lubomierz, drugi Siekierczyn i trzecia Osiecznica. Trzecią konkurencją było „malowanie Orłów Górskiego” – pierwsze miejsce Lubomierz, pozostałe zespoły zajęły równorzędne drugie miejsca. Czwartą konkurencją był „tunel piłkarski” – pierwsze miejsce Lubań Gmina, drugie Lubań Miasto a trzecie Gryfów Śląski. Piątą konkurencją było „żonglowanie piłką” – pierwsze miejsce zajęła  nasza gryfowska para zawodników – Renata Adamska i Dariusz Wilczyński, drugie miejsce – Lubań Miasto i trzecie – Olszyna. 

 

Szóstą konkurencją był „wyrzut z autu” – i tę konkurencję wygrał Gryfów Śląski – reprezentowali nas – Renata Misiak i Grzegorz Bielak, drugie miejsce Olszyna – a trzecie pozostałe zespoły, które nie wrzuciły do kosza ani jednej piłki. Jedną z najatrakcyjniejszych była konkurencja pod nazwą – „król strzelców”. Osobiście każdy z Burmistrzów i Wójtów musiał umieścić z 11 metrów piłkę w otworze zabudowanej bramki. Jedynym, który celnie strzelił był Burmistrz Olszyny – Leszek Leśko, którego drużyna w ten sposób wygrała tę konkurencję. Pozostałe drużyny zdobyły drugie miejsca. 

 

Ósmą konkurencją, która trwała przez cały czas Igrzysk był turniej piłkarski. W rezultacie rozgrywek pierwsze miejsce zajęła Olszyna – reprezentująca Hiszpanię, drugie miejsce – Lubomierz reprezentujący Grecję, a trzecie – Siekierczyn reprezentujący Danię, który wygrał mecz o III miejsca z Gryfowem Śląskim – Polska. Czy taka będzie kolejność na Euro 2012r? Po tej konkurencji w punktacji Igrzysk prowadziły zespoły Lubomierza i Gryfowa Ślaskiego. Ostatnią, dziewiątą konkurencją było zwane „królową igrzysk” przeciaganie liny. Wygrał ją Lubań Miasto, drugi był Lubomierz a trzeci Lubań Gmina.

 

W punktacji generalnej Igrzysk zwyciężył Lubomierz – 100pkt, drugie miejsce zajął Lubań  Miasto i trzecie Olszyna. Kolejne miejsca poza podium zajęły zespoły: czwarte – Gryfów Śląski (1pkt mniej od trzeciego miejsca), piąte – równorzędnie Siekierczyn i Lubań Gmina, siódme Leśna i ósme Osiecznica.

 

Następne XXI  Igrzyska organizować będzie Lubań Gmina.

 

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji tej imprezy Pani Ani Domino wraz z  ekipą Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury za współorganizację i wsparcie logistyczne Pani Małgorzacie Krakowskiej i pracownikom Przedszkola Miejskiego za przygotowanie wyżywienia dla zawodników, Pani Helenie Okulowskiej, Elżbiecie Bill, Eugenii Słodkowskiej i Annie Wrona oraz pracownikom Zakładu Budżetowego Gospodarski Komunalnej i Mieszkaniowej za wszystkie prace porządkowe i techniczne, Panu Krzysztofowi  Królowi i strażakom z gryfowskiej OSP za ochronę i zabezpieczenie, Pani Agnieszce Remez i kierowanej przez nią brygadzie z ZK Zaręba za odnowienie stadionu, Panom: Andrzejowi Stec oraz Panu Łukaszowi Jednorowskiemu z Nadleśnictwa Świeradów Zdrój za remont bieżni i poboczy, Panu Wiesławowi Gierus-Prezesowi ZUOK za nieodpłatne wywiezienie śmieci, Panu Bartoszowi Cybulskiemu za koordynację prac remontowych i porządkowych na stadionie, Panu Mariuszowi Barszczewskiemu za prace stolarskie, Panom: Jerzemu Żmudzie i Markowi Twardochleb za prace spawalnicze, Panu Jackowi Lewandowskiemu i Zarządowi GKS „Gryf” za różnorodną pomoc organizacyjną, Panu Stanisławowi Wójcikowi za posadzenie kwiatów w klombach, Panu Piotrowi Pich gospodarzowi stadionu za pomoc logistyczną. Dziękuję za działania organizacyjne pracownikom i stażystom Urzędu Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim

 

Bardzo serdecznie dziękuję sponsorom za przekazanie różnych artykułów i przedmiotów niezbędnych do przygotowania i przeprowadzenia Igrzysk – Panu Stanisławowi Sawczakowi i jego Rodzinnej Spółce, Stanisławowi Fronc – „ELSTAN”, Grażynie i Romanowi Stana – „GRADIX”, Waldemarowi Reimann.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty