22.01.2010
Agnieszka Muszka

X Gryfowski Przegląd Zespołów Kolędniczych

X Gryfowski Przegląd Zespołów Kolędniczych

Dnia 14 stycznia w nowo wyremontowanej sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbył się X GRYFOWSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH. Głównym organizatorem jest Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim.

Tematem prezentacji konkursowych były tradycyjne i współczesne formy teatru ludowego nawiązującego do okresu świąt Bożego Narodzenia.

 

Jury w składzie: Pani Marzena Staliś, Pani Elżbieta Śnieżkowska-Bielak, Pani Elżbieta Kurec dokonywało oceny zespołów, uwzględniając zgodność z tradycją, pomysłowość tekstów i muzyki, dobór kostiumów, rekwizytów oraz wartości artystyczne. A o to wyniki przeglądu: w kategorii przedszkola I miejsce zajęła grupa „Biedronek” z Przedszkola Publicznego w Gryfowie Śląskim, w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Rząsin, w ostatniej kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce dla Zespołu Szkół Zawodowych Ogólnokształcących i Zawodowych z Gryfowa Śląskiego. 

 

X Przegląd zgromadził ponad 160 uczestników, za co organizatorzy serdecznie dziękują opiekunom grup i już dziś zapraszamy za rok!

 

Adam Domino

Drukuj/generuj pdf

Na skróty