10.11.2009
Agnieszka Muszka

Wystawa Pawła Rubaja w Bischofswerdzie

Wystawa Pawła Rubaja w Bischofswerdzie

8 maja w Carl-Lohse-Galerie w Bischofswerdzie odbył się wernisaż wystawy fotografii gryfowianina Pawła Rubaja. Wystawa była przedsięwzięciem zaplanowanym w rocznym planie współpracy pomiędzy zaprzyjaźnionymi miastami.

Gospodarze wykonali piękny ukłon w kierunku naszej gminy, ponieważ na miejsce w ich prestiżowej galerii czeka się ok. 3 lat. W wernisażu uczestniczyło wielu gości z Gryfowa, m.in. przedstawiciele władz miasta: sekretarz Jerzy Andrzejczak oraz skarbnik Anna Jankowska. Na wystawie zostało zaprezentowanych 100 prac, ukazujących różnorakie, utrzymane w mrocznym klimacie kompozycje geometryczne i strukturalne.

 

Ekspozycja zatytułowana „Dzika fotografika” czyli Wilde Foto-Graphik zainteresowała gości, czego wyrazem były pytania, licznie zadawane twórcy. Wcześniej Paweł, mimo iż nie używa języka niemieckiego zaprezentował zgromadzonym siebie i swoją twórczość w tym właśnie języku, co goście docenili brawami. Część zdjęć prezentowanych w niemieckiej galerii można było obejrzeć na wystawie pod tym samym tytułem zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną i Stowarzyszenie Awantura w gryfowskim ratuszu w ubiegłym roku. Przypomnijmy, że Paweł jest laureatem II nagrody konkursu organizowanego przez JTF „Jelenia Góra, Jeleniogórzanie”, a także pierwszego miejsca w organizowanym przez Stowarzyszenie Zakwisie konkursie „Skarby Izerów”.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty