26.08.2013
Agnieszka Muszka

Wakacje w Świetlicy Środowiskowej

Wakacje w Świetlicy Środowiskowej

Przez pięć wakacyjnych tygodni dzieci i młodzież aktywnie spędzali czas w Świetlicy Środowiskowej , działającej przy Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gryfowie Śląskim.
Grupa osób uczestniczących w Akcji Bezpieczne Lato Wakacje 2013 liczyła 43 osoby. Wychowawcy przygotowali zajęcia o różnorodnej tematyce, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Przez pięć wakacyjnych tygodni dzieci i młodzież aktywnie spędzali czas w Świetlicy Środowiskowej , działającej przy Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gryfowie Śląskim.Grupa osób uczestniczących w Akcji Bezpieczne Lato Wakacje 2013 liczyła 43 osoby. Wychowawcy przygotowali zajęcia o różnorodnej tematyce, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Raz w tygodniu prowadzane były zajęcia profilaktyczne, w ramach których odbył się kurs pierwszej pomocy, zajęcia z udziałem przedstawicieli policji, spotkanie z Panią leśnik z Nadleśnictwa Świeradów Zdrój oraz spotkanie na temat skutków uzależnień.

Wakacyjnym zajęciom w świetlicy towarzyszyły gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, nauka języka angielskiego oraz wspólne grillowanie.

Przy dużym udziale rodziców odbył się wyjazd do Aqua Parku w Karpaczu. W ostatnim tygodniu akcji w ramach realizacji projektu unijnego p.n. Polsko- niemieckie Centrum Spotkań i Informacji Oaza Zmysłów, wraz z grupą niemiecką zwiedziliśmy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, a następnie zjedliśmy wspólny obiad. Bariera językowa nie przeszkadzała w integrowaniu się obu grup.

Dzięki pomocy Kościoła Zielonoświątkowego w Gryfowie Śląskim, który pokrył koszt produktów spożywczych, mogliśmy organizować zajęcia kulinarne. Dzieci piekły pizze i ciasta; robiły kanapki, sałatki warzywne i owocowe. Otrzymane środki finansowe zostały przeznaczone również na zakup napoi, kiełbasek na grilla czy słodkiego poczęstunku na zabawę taneczną, którą poprowadził p. Mariusz Swastek.

Akcję zakończyliśmy spotkaniem jej uczestników wraz z rodzicami i dziadkami. Przy wspólnym stole słodkości upieczonych przez rodziców, wspominaliśmy czas spędzony w świetlicy, co zostało uwieńczone na zdjęciach. Niespodzianką był taniec belgijski w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz wychowawców.

Mam nadzieję, że czas spędzony w świetlicy dał możliwość nawiązania nowych przyjaźni, był sposobem na nudę, umożliwił aktywny wypoczynek.

Dziękuję wszystkim, którzy z nami byli, aktywnie włączali się w spotkania oraz tym, którzy bezinteresownie pomagali w organizowaniu zajęć.

Zapraszam do Świetlicy Środowiskowej od 2-go września w godzinach od 12.00 do 17.30.

Marta Wilas – wychowawca świetlicy

Drukuj/generuj pdf

Na skróty