31.07.2014
Agnieszka Muszka

W rytmach punk i hardcore

W rytmach punk i hardcore

Młodzi gryfowianie wakacje powitali genialnym koncertem, który odbył się 28 czerwca w gryfowskich Fosforach. Stowarzyszenie Awantura zorganizowało wydarzenie, które wybrzmiewało w punkowo-hardcore`owych rytmach.

Gryfowskie Fosfory odwiedziły kapele z Polski i Czech. Prawie zawsze imprezę otwierają reprezentanci rodzimej sceny. Tym razem pojawił się gryfowski Cierpki. Zespół zagrał materiał z płyty, która jest w fazie miksowania, a jej premiera przewidywana jest na jesień 2014 roku. Będzie to pierwszy album Cierpkiego po 5 latach działalności. Po tym energetycznym występie przyszła pora na kapelę This Noise z Wrocławia. Zespół zagrał utwory mocne, szybkie, jak i zachwycające melodyjnymi riffami.

Ostatnią kapelą, tzw. headline’erem było Hopes. Pochodzą oni z Czech, a dokładnie z Liberca. Istnieją półtora roku, a za sobą mają już wydane EP, koncert z jedną największych gwiazd muzyki hardcore – H2O oraz kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń teledysku w serwisie YouTube. Na ich występ cała publika zeszła się pod scenę, aby już od pierwszego kawałka rozpocząć istne szaleństwo.

– Świetny hardcore w wykonaniu chłopaków. Wokalista brzmiał rewelacyjnie bijąc na głowę to, co można było usłyszeć na dostępnych w internecie nagraniach – mówi prezes gryfowskiej Awantury Mariusz Dragan. – Publika dopisała, było świetnie. Tym koncertem zakończyliśmy kolejny etap koncertowania, wracamy na jesień. Dokładnie 13-września. Do zobaczenia!Drukuj/generuj pdf

Na skróty