17.09.2015
Agnieszka Muszka

Trwa remont na ul. Kolejowej

Trwa remont na ul. Kolejowej

Również na drugiej, realizowanej w Gryfowie inwestycji drogowej nie obeszło się bez problemów. Mowa o trwającym remoncie chodnika przy ulicy Kolejowej. Tym razem utrudnieniem okazał się źle ułożony kabel energetyczny, zasilający lampy oświetlenia ulicznego. Zgodnie z przepisami budowlanymi kabel ten powinien znajdować się na głębokości min. 70 cm, w rzeczywistości jest on położony bardzo płytko i bez wymaganych taśm ostrzegawczych. Ten stan rzeczy bardzo utrudnia Wykonawcy prowadzenie prac rozbiórkowych i ziemnych, już kilkakrotnie doszło do zerwania kabla czego doświadczyli mieszkańcy brakiem oświetlenia ulicznego. Jak zapewnia Wykonawca prace realizowane są zgodnie z harmonogramem, wykonano przesadzenia rosnących w pasie drogowym drzew i, zgodnie z pozytywnie zaopiniowaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska Decyzją usunięto kolidujące kasztanowce. Już niedługo będziemy mogli cieszyć się nowym, równym i bezpiecznym chodnikiem, a kierowcy bez obaw zaparkują samochody w zatokach postojowych, które znacząco poprawią bezpieczeństwo ruchu drogowego w obszarze pobliskiej restauracji, lecznicy dla zwierząt oraz gabinetu stomatologicznego.


Również na drugiej, realizowanej w Gryfowie inwestycji drogowej nie obeszło się bez problemów. Mowa o trwającym remoncie chodnika przy ulicy Kolejowej. Tym razem utrudnieniem okazał się źle ułożony kabel energetyczny, zasilający lampy oświetlenia ulicznego. Zgodnie z przepisami budowlanymi kabel ten powinien znajdować się na głębokości min. 70 cm, w rzeczywistości jest on położony bardzo płytko i bez wymaganych taśm ostrzegawczych. Ten stan rzeczy bardzo utrudnia Wykonawcy prowadzenie prac rozbiórkowych i ziemnych, już kilkakrotnie doszło do zerwania kabla czego doświadczyli mieszkańcy brakiem oświetlenia ulicznego. 

Jak zapewnia Wykonawca prace realizowane są zgodnie z harmonogramem, wykonano przesadzenia rosnących w pasie drogowym drzew i, zgodnie z pozytywnie zaopiniowaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska Decyzją usunięto kolidujące kasztanowce. Już niedługo będziemy mogli cieszyć się nowym, równym i bezpiecznym chodnikiem, a kierowcy bez obaw zaparkują samochody w zatokach postojowych, które znacząco poprawią bezpieczeństwo ruchu drogowego w obszarze pobliskiej restauracji, lecznicy dla zwierząt oraz gabinetu stomatologicznego.

Foto: Paweł Rubaj

Drukuj/generuj pdf

Na skróty