30.07.2010
Agnieszka Muszka

Sympatyczne, sierpniowe wycieczki rowerowe

Sympatyczne, sierpniowe wycieczki rowerowe

Towarzystwo Miłośników Gryfowa i nieformalny Gryfowski Klub Cyklistów zaprasza na sympatyczne, sierpniowe wycieczki rowerowe. Trasy wycieczek opracował znany Gryfowski populatyzator turystyki rowerowej w naszym mieście pan Kazimierz Luchowski.

Należy dodać, ze nasza grupa nie należy do zawodowców i wyczynowców. Jazda rowerem ma sprawiać nam przyjemność, strome wzniesienia „podchodzimy”. Koncentrujemy się na rozmowach o mijanych miejscowościach , a piękno krajobrazu ma łagodzić nasze nerwy. Klasowy sprzęt jak i ubiór nie jest wymagany. Przeciętna długość tras naszych wycieczek to około 30-40 km. Czas trwania od 4 do 5 godzin.

 

W dniu 01.08.2010r. o godz. 10.00 z okolic Dworca PKP w Gryfowie Śląskim udajemy się w kierunku wsi Ubocze, tam skręcamy do wsi Oleszna Podgórska i jedziemy do Lubomierza. Jedziemy dalej do Popielówka przez Janice, Grudzę ,Rębiszów, Gajówkę, Młyńsko. Proszówkę do Gryfowa Śląskiego.

 

W dniu 08.08.2010r. o godz. 10.00 tradycyjnie wyruszamy z Gryfowskiego rynku „spod fontanny”. Udamy się szlakiem „Dookoła 2 Jezior”. Z Gryfowa pojedziemy w kierunku wsi Wieża, Złoty Potok, Złotniki Lubańskie, Stankowice, Leśna, Bożkowice, Zamczysko, Rajsko z powrotem do Gryfowa.

 

W dniu 15.08.2010r. pojedziemy w trasę rowerową, nazwaną trochę poetycko- „Góry i Kotliny”.
Z Gryfowa Śląskiego o godz. 10.00 ruszymy w kierunku Wieży, Zacisza, do Mirska. Przez Kamień, Krobicę docieramy do Świeradowa Zdroju. Dalej jedziemy na Kotlinę, Radoszków, Przecznicę, Mlądz, Proszówkę i wracamy do Gryfowa.

 

W dniu 22.08.2010r. pojedziemy wzdłuż granicy Czeskiej. Stąd nazwa trasy „Detrichovec”.
Wyjazd o godz. 10.00 z rynku w Gryfowie w kierunku wsi Wieża, Brzeziniec, Mirsk, Mroczkowice, Kamień, Krobica, Orłowice do do przejścia granicznego w Czerniawie. Przez Nowe Mestko jedziemyy do Detrichovca, Jindrichowic. Tam wracamy na Polską stronę i przez wieś Chałupska, Giebułtów, Bartoszówkę i Wieżę wracamy do Gryfowa.

 

W dniu 29.08.2010r. udamy się do skały widokowej „Słupiec”. Wyjazd o godz. 10.00. Sprzed fontanny na Gryfowskim rynku. Obieramy kierunek na wieś Wieża, Złoty Potok, Bartoszówka, Augustów, zwiedzamy skałę widokową  „Słupiec”, potem udamy się do ośrodka „ Złoty Sen”.
Przez tamę nad Jeziorem Złotnickim pojedziemy do wsi Zapusta , Rajsko, Karłowice i wrócimy do Gryfowa.

 

Dodam jeszcze, że trasy naszych wycieczek, wiodą przez malownicze tereny Pogórza Izerskiego. Tereny jezior Złotnickiego i Leśniańskiego. Po drodze mijamy zamki i pałace oraz inne tajemnicze miejsca. Zdjęcia z poprzednich wycieczek można zobaczyć na stronie internetowej Przyjaciele Miasta Gryfowa-pmg. gryfow.pl   w dziale „Zdjęcia”.

 

Z rowerowym pozdrowieniem-Jan Wysopal.  (jan.wysopal@gmail.co)

Drukuj/generuj pdf

Na skróty