11.10.2013
Agnieszka Muszka

Świat z myśli

Świat z myśli

27 września w galerii Europejskiego Centrum Kulturalno-Informacyjnego w Gryfowie Śl. odbył się wernisaż wystawy Joanny Bruździńskiej „Świat zrodzony z myśli”.

Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność, a wystawa już na starcie otrzymała bardzo dobre recenzje. Obrazy i rzeźby można nie tylko oglądać, ale także zakupić w godzinach pracy Biblioteki Publicznej.

Joanna Bruździńska urodziła się w Bolesławcu. Tu pracuje, tworzy rzeźby, a mieszka i maluje w Nowej. Jest młodą artystką, tworzy od czterech lat, chociaż zamiłowanie do sztuki istniało u niej od zawsze. Już jako nastolatka marzyła o malarstwie.

Częsty kontakt z artystami z różnych miast w Polsce, udział w kolejnym plenerze twórczości w Pławnej w sierpniu 2011 dają Joannie szerokie spojrzenie na sztukę. Artystka sama decyduje o wyborze tematu, techniki by przedstawić swoje wnętrze.

– Sztuka polega na tym, by wydobyć na zewnątrz to, co w duszy gra i przekazać to widzowi. Trzeba więc wsłuchać się w swoje wnętrze, przemyśleć co się chce przekazać i dopiero łapać za pędzel. Starałam się wdrożyć właśnie taką metodologię, a czy mi się udało, oceńcie sami – mówi Joanna Bruździńska.

Pierwsza autorska wystawa malarstwa i rzeźby Joanny Bruździńskiej odbyła się w styczniu 2012 roku w pałacu w Kruszynie. Wystawa trwała do końca kwietnia i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ostatnie osiągnięcie artystki to III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ceramicznym dla Amatorów w Elblągu w grudniu 2012 roku.

Prace Joanny Bruździńskiej można też zobaczyć na stronie www.bruzdzinska.com.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty