06.06.2013
Agnieszka Muszka

Samorządowy western

Samorządowy western

Już po raz XXI 25 maja br. samorządowcy z gmin zrzeszonych w Związku Gmin „KWISA” stanęli w szranki podczas dorocznych igrzysk, które tym razem odbyły się w Henrykowie Lubańskim w gminie Lubań.

W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy z 8 wspólnot – gminy Lubań, Siekierczyn, Olszyna, Leśna, Lubomierz, Osiecznica, Gryfów Śląski oraz gminy miejskiej Lubań. Oprócz reprezentacji poszczególnych samorządów do udziału w imprezie zaproszeni byli również mieszkańcy całego regionu. Organizatorem tegorocznych Igrzysk Samorządowych była gmina Lubań, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Związek Gmin „KWISA”, natomiast całość imprezy prowadzili – Mariusz Kozak i Wojciech Krawiec.

W tym roku wszystko przygotowane było w stylu Dzikiego Zachodu, tak więc konkurencje były bardzo widowiskowe. Do Henrykowa zjechali się kowboje, kowbojki, Indianie etc. W 10 typowo westernowych konkurencjach jak łapanie konia na lasso, pojedynek z rewolwerowcem czy gorączka złota, w której udział wzięli włodarze poszczególnych gmin, na pierwszym miejscu znalazła się drużyna miasta Lubań. Drugie miejsce zajęli gospodarze, czyli gmina Lubań, a na trzecim miejscu uplasował się zespół z Lubomierza. Po raz pierwszy w historii igrzysk nagrodą główną dla zwycięzcy była kampania reklamowa w Muzycznym Radiu o wartości 2 tys. zł.

Po zakończeniu rozgrywek i wręczeniu nagród odbyła się wspólna potańcówka, do której przygrywał zespół JURKI. Nie zabrakło również innych atrakcji. Na scenie wystąpił lokalny zespół Marysieńki wraz z dziećmi z Radostowa oraz panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Henrykowa Lubańskiego z mistrzowskim wykonaniem kankana. Na dzieci natomiast czekały dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw oraz możliwość przejażdżki konnej.

– Imprezy takie jak ta wspaniale integrują społeczności lokalne. Nie tylko uczestnicy, ale również organizatorzy mogą dzielić się doświadczeniem i swoimi obserwacjami – mówi wójt Zbigniew Hercuń, gospodarz tegorocznych zmagań. – Do tego dochodzi zdrowa rywalizacja, świetna atmosfera i wspaniała zabawa.

Następne XXII Igrzyska Samorządowe organizować będzie gmina Lubomierz.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty