27.08.2010
Agnieszka Muszka

Przyciągnąć inwestorów

Przyciągnąć inwestorów

Gmina Gryfów od jakiegoś czasu uchodzi za teren sprzyjający rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości. Teraz przyszedł czas na sprawdzenie tego i podjęto decyzje o przystąpieniu do konkursu „Gmina Fair Play”.

Jest to już IX edycja tego bardzo prestiżowego konkursu, w którym do tej pory wystąpiło ponad 446 gmin, a Gryfów teraz startuje po raz pierwszy.

 

Głównym zadaniem jest zbadanie czy gmina jest przyjazna inwestorom, czy służy doradztwem, pomocą i jak załatwia sprawy związane z lokalizacją biznesu – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik. – Kiedy wystartowaliśmy w tym konkursie, zaczęliśmy od wypełniania ankiet, a teraz przeszliśmy audyt, który poprowadził Wiesław Truszczyński z Zielonej Góry.
Było przeprowadzone specjalne spotkania z urzędnikami, którzy zajmują się promocją gospodarczą i współpracą z biznesem oraz przedsiębiorcami, a na koniec także z mediami. Teraz wszystko to co audytor zaobserwował i wysłuchał będzie poddane weryfikacji przez specjalną krajową komisję, do której będzie należała decyzja czy przyznać certyfikat czy też nie. Jak by na to nie spojrzeć uczestnictwo w konkursie „Gmina Fair Play”, to ogromny sprawdzian dla gryfowskiego ratusza. Zresztą tak dobrej współpracy z przedsiębiorcami i efektywnej pracy urzędników z Gryfowa można tylko pozazdrościć i życzyć, by wciąż przekładało się to na dalsze pozyskiwanie inwestorów.

 

Po przejściu tej procedury i otrzymaniu certyfikatu gmina Gryfów będzie mogła się posługiwać logo „Gmina Fair Play” i hasłem „certyfikowana lokalizacja inwestycji”.

 

Ziemia LubańskaNr 16(399) * 25.08-8.09.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty