20.12.2014
Agnieszka Muszka

Pierwszy w historii

Pierwszy w historii

30 listopada br. w Gromadce odbył się turniej dzieci z rocznika 2006. W zawodach rywalizowało 10 drużyn podzielonych na 2 grupy. Zespołowi Akademii Piłkarskiej z Gryfowa Śl. przyszło grać w grupie A z takimi drużynami jak KS Talent Bolesławiec (0:7), Sokół Krzywa (2:0), FA Bogatynia (1:0), Sprotavia Szprotawa (3:3) – w nawiasach wyniki spotkań.

W grupie zdobyliśmy 7 pkt. i awansowaliśmy do półfinału, w którym naszym przeciwnikiem była drużyna z Lubina Amico Lubin – mówi Krzysztof Gajewski, terner gryfowskiej Akademii Piłkarskiej. – Drużyna bardzo silna, która w meczach grupowych nie straciła nawet bramki. Niestety przegrywamy 2-0 i pozostał nam mecz o III miejsce z niemieckim zespołem B-W Empor Deutsch Ossig.

Tutaj okazało się, że młodzi adepci piłki nożnej osiągnęli zwycięstwo wygrywając 1:0 i zdobywając pierwszy puchar w historii Akademii Piłkarskiej Gryfów Śl. stał się faktem.

Skład drużyny: Damian Lewandowski, Kacper Gajewski, Miłosz Listwan, Igor Chudzik, Filip Rybski, Dawid Henig, Kamil Złocik. Trener – Krzysztof Gajewski.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty