27.01.2014
Agnieszka Muszka

Partnerskie spotkanie

Partnerskie spotkanie

6 stycznia br. w Gryfowie Śl. odbyło się coroczne spotkanie miast partnerskich z udziałem przedstawicieli Bischofswerdy, Raspenavy i Gryfic. Przez kilka ostatnich lat odbywało się ono w Bischofswerdzie, gdzie było ono połączone z balem noworocznym. Teraz, po raz pierwszy, przyszedł czas na Gryfów Śl.

Podczas tego spotkania omówiony został plan współpracy miast partnerskich w roku 2014. Zakłada on 15 imprez z naszym udziałem – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik. – Najczęściej będą to spotkania dzieci i młodzieży, udział w świętach miasta, zawody pożarnicze, festyny i turnieje sportowe oraz dożynki. Nie brakuje tez wystaw, wernisaży i koncertów muzycznych.

Po wspólnej konferencji, która miała miejsce w ratuszu, wszyscy udali się do Rząsin, by uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. Na koniec nadarzyła się także okazja, by pokazać gościom nowoczesną gryfowską przychodnię zdrowia i zapoznać ich z funkcjonowaniem nocnej i świątecznej pomocy medycznej. W spotkaniu wziął udział burmistrz Bischofswerdy Andreas Erler, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł oraz starosta Raspenavy Pavel Lžičař, a także burmistrz Olgierd Poniźnik wraz z kierownikami jednostek gminnych.


Drukuj/generuj pdf

Na skróty