27.08.2010
Agnieszka Muszka

Most po liftingu

Most po liftingu

Remont mostu na Kwisie łączącego Gryfów z Wieżą powoli dobiega końca. Po ponadrocznym wyłączeniu tego odcinka z użytkowania w połowie sierpnia został znowu otwarty dla ruchu pieszego i kołowego, choć nie obyło się bez przygód.

Most otworzył swoje podwoje  14 sierpnia o godz. 14.00. Mogą przejeżdżać przez niego nie tylko auta osobowe, ale także samochody ciężarowe. Prace jeszcze trwają, szczególnie przy uzupełnianiu kamieniem granitowym boków mostu, ale ruch został już udostępniony. Najgorzej było od 7 do 14 sierpnia, ponieważ z powodu wezbranej fali na Kwisie i niesionych wraz z wodą korzeni i konarów tymczasowy most został zerwany z rolek i został zamknięty dla ruchu. Mieszkańcy Wieży zmuszeni byli objeżdżać przez Mirsk nadkładając kilkanaście kilometrów drogi, co wywołało wiele emocji. Tymczasowa przeprawa zostanie już wkrótce całkowicie rozebrana i przetransportowana najprawdopodobniej do Zawidowa.

 

U nas most swoje wysłużył i przy tej okazji chciałbym wyrazić naszą wdzięczność dla Ośrodka Przechowywania Sprzętu w Głogowie za to, że mógł ten most przez cały niemal rok służyć naszym mieszkańcom – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik.

 

Teraz odnowiony most na Kwisie wiodący do Wieży robi po odnowieniu ogromne wrażenie. Nowe barierki, elegancki chodnik – wykonawca zadbał o każdy detal. Będzie on z pewnością bezpieczniejszy, z czego cieszą się już nie tylko władze miasta ale i sami mieszkańcy, którzy teraz będą mogli odetchnąć z ulgą.

 

Ziemia LubańskaNr 16(399) * 25.08-8.09.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty