12.05.2011
Agnieszka Muszka

Młodzieżowy Turniej Turystyczno–Krajoznawczy

Młodzieżowy Turniej Turystyczno–Krajoznawczy

W najbliższy weekend (13–15 maja) odbędzie się XXXIX wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno–Krajoznawczego.

Organizatorem jest Oddział PTTK „Ziemi Lwóweckiej” we Lwówku Śląskim. Eliminacje wojewódzkie odbędą się w Ośrodku wypoczynkowym „ Kaliniec” w Przesiece ul. Droga Liczyrzepy 1.

 

Turniej przewiduje sprawdzenie zarówno praktycznych, jak i teoretycznych umiejętności uczestników. Na pierwszy dzień imprezy zaplanowane jest Turystyczne ABC czyli praktyczny sprawdzian umiejętności przydatnych turyście, takie jak rozstawianie namiotu, rzut do celu, rozpoznawanie roślin oraz zwierząt chronionych w Polsce, tor przeszkód i konkurencja niespodzianka.

 

Druga część to testy: krajoznawczy, wiedzy turystycznej i topograficznej, z przepisów ruchu drogowego czy z zakresu bezpieczeństwa, higieny wycieczkowania i ogólnych zasad udzielania. Całość zakończy się ogniskiem.

 

W drugim dniu zawodnicy wyjdą z przewodnikiem na wycieczkę w Karkonosze i wezmą udział w konkurencjach sprawnościowych m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Do pokonania będą też mieli kolarki tor przeszkód i turystyczny marsz na orientację polegający na zespołowym przejściu wyznaczonej trasy, odnalezieniu w wyznaczonej kolejności punktów kontrolnych i przybyciu na metę w określonym czasie. Zakończenie turnieju, rozdanie nagród zwycięzcom i pożegnanie planowane jest na niedzielę, 15 maja. Drużyny mogą się zgłosić się w sekretariacie ośrodka (baza) dnia 13 maja br., w godz. 9.30 – 11.00, gdzie nastąpi przyjmowanie uczestników i zakwaterowanie.

 

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Jacek Włodyga – Starosta Jeleniogórski oraz Anna Lato – Wójt Gminy Podgórzyn. Współorganizatorami imprezy są Oddział PTSM „Ziemi Jeleniogórskiej” w Jeleniej Górze, Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim, Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze oraz Urząd Gminy Podgórzyn.

 

Więcej informacji o imprezie można znaleźć w Oddziale PTTK „Ziemi Lwóweckiej” ul. Kościelna 32, 59-600 Lwówek Śląski oraz na stronie internetowej http://w ww.mlodziez.pttk.pl

 

 

 

źródło>>

Drukuj/generuj pdf

Na skróty