15.10.2014
Agnieszka Muszka

Lifting ul. Zielonej

Lifting ul. Zielonej

Modernizacja skarpy wraz z przebudową drogi gminnej przy ul. Zielonej w Gryfowie Śl. to kolejna inwestycja, która w gryfowskiej gminie jest realizowana ze środków popowodziowych. Miejscowy samorząd przeprowadził postępowanie przetargowe, w którym wyłoniony został wykonawca – firma Hemax z Mirska. Całość kosztować będzie 465.232,81 zł brutto i sfinansowana zostanie ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w związku z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych z 2012 roku.

W ramach przedsięwzięcia planowana jest przebudowa skarpy wraz z częścią jezdną, a także rozbudowa muru oporowego na odcinku ok. 70 metrów – mówi Arkadiusz Klask, inspektor ds. drogownictwa Urzedu Gminy i Miasta w Gryfowie Śl. – Nowy żelbetowy zbrojony mur będzie stanowił wzmocnienie skarpy. Oprócz tego zostanie wykonana również nowa konstrukcja drogi wzdłuż wspomnianego muru – dodaje.

Termin wykonania prac do 15 listopada br. Wszyscy mają nadzieję, że aura dopisze i cała inwestycja przeprowadzona zostanie zgodnie z planem.

– Ta skarpa w roku 2012 zaczęła się osuwać w wyniku ulewnych deszczy, zagrażając trzem budynkom i grożąc katastrofą budowlaną w ich obrębie – podkreśla burmistrz Olgierd Poniźnik. – W związku z tym podjęliśmy decyzję, by solidnie ten odcinek ul. Zielonej zmodernizować.

Oprócz dotacji z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji gmina Gryfów Śl. sfinansowała także koszty dokumentacji, badań geologicznych oraz nadzoru, wykładając na ten cel ok. 20 tys. zł z budżetu gminy.

(Alois)Drukuj/generuj pdf

Na skróty