19.07.2007
Agnieszka Muszka

Kwisonalia 2007

Kwisonalia 2007

„Kwisonalia” są ważnym wydarzeniem kulturalnym o zasięgu ogólnopolskim mającym na celu upowszechnianie i propagowanie kultury wśród ludności lokalnej. Poprzez pokazy lokalnej działalności kulturalnej celem imprezy jest przyciągnięcie ludności do aktywnego udziału w działalności kulturalnej miasta. „Kwisonalia” są imprezą coroczną. Tegoroczne odbędą się w dniach 21-24.06.2007 r. w Gryfowie Śląskim, woj. Dolnośląskie na zakolu rzeki Kwisy. Teren na którym organizowana jest impreza
jest to 5 hektarów łąki specjalnie przygotowanej do przeprowadzenia masowej imprezy. W/w teren jest wyposażony w drogę dojazdową, wodę bieżącą, energię elektryczną.
Podczas imprezy odbywają się prezentacje zespołów amatorskich i profesjonalnych, wystawy plastyczne i fotograficzne, warsztaty artystyczne prowadzone przez artystów profesjonalnych i instruktorów M-GOK, pokazy tańca miejscowych zespołów tanecznych, konkursy dla dzieci, zawody wędkarskie, konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, blok imprez sportowo – rekreacyjnych. Dla najbardziej zasłużonych osób dla miasta Gryfów Śląski są wręczane odznaczenia w postaci Złotej Rybki.
Na imprezę przyjeżdżają delegacje miast partnerskich oraz goście, turyści z całej Polski i świata.
Codziennie na terenie imprezy bawi się 15 tysięcy widzów. „Kwisonalia-2007” będą już 28 edycją tego święta. Od 1999 roku partnerem przy organizacji w/w święta jest niemieckie miasto Bischofswerda, a ze strony czeskiej – miasto Raspenava. Od 8 lat w realizacji „Kwisonaliów” biorą udział sąsiadujące z Gryfowem: gmina i miasto Lwówek Śląski, gmina i miasto Lubomierz oraz miasto i gmina Mirsk. Każdorazowo podczas „Kwisonaliów” obecne są delegacje wszystkich miast partnerskich oraz sponsorzy. Impreza zostanie nagrana na płytę DVD, udokumentowana na zdjęciach fotograficznych oraz zostanie wydany specjalny numer Kuriera Gryfowskiego w nakładzie 1.000 sztuk.
Patronat medialny nad imprezą objęli: Telewizja „PULS”, Muzyczne Radio, „Nowiny Jeleniogórskie”.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty