14.06.2019
Paweł Cerkanowicz

Kolejny wielki sukces młodych kolarzy z ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim

Kolejny wielki sukces młodych kolarzy z ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim

Od 7 lat istnieje w naszej szkole Koło Cyklistyczne, którego założycielem i trenerem od momentu powstania do dnia dzisiejszego jest nauczyciel wychowania fizycznego Pan Arkadiusz Cichoń, który swoim entuzjazmem i pasją do jazdy na rowerze, szczególnie w ekstremalnych warunkach górskich, zaraził już wiele roczników naszych uczniów. Nasi kolarze startowali z sukcesami w wielu zawodach i rajdach lokalnych, krajowych i międzynarodowych. Największe sukcesy odnosili w Dolnośląskich Licealiadach Młodzieży, w kategoriach szkół ponadgimnazjalnych, gdzie dwa razy  zdobywali  II miejsca w kategorii drużynowej.  W ostatnią sobotę, 8 czerwca w Lubawce, na profesjonalnej, bardzo wymagającej trasie, wokół nieczynnej skoczni narciarskie, na której startują zawodowi kolarze, której trudność została pogłębiona skutkami wcześniejszej ulewy, zawodnicy z ZSOiZ zdobyli złoty medal w drużynie.

Po raz pierwszy w historii naszych występów w składzie ekipy znalazła się kolarka – Anna Juszkiewicz. Należy zauważyć, że reprezentanci naszej szkoły wystąpili w osłabionym składzie. Kontuzje i problemy zdrowotne wyeliminowały z zawodów dwóch doświadczonych zawodników, którzy na koncie mają już wiele znaczących sukcesów.

Problemy ze startem pogłębione zostały usterkami technicznymi rowerów, stąd dwóch startujących naszych kolarzy musiało jechać na rezerwowym sprzęcie. Znakomicie spisała się Ania Juszkiewicz, która w konfrontacji z doświadczonymi dolnośląskimi zawodniczkami zajęła doskonałe 4 miejsce. Panowie w składzie:

– Jakub Cybórt , Szymon Dąbrowa, Łukasz Kraszewski, Dominik Wydra pomimo wzmiankowanych powyżej trudności pojechała wręcz fenomenalnie. Wszyscy nasi kolarze uplasowali się w pierwszej dziesiątce uczestników zawodów: – 6 miejsce – Szymon Dąbrowa , 7 miejsce – Jakub Cybórt, 8 miejsce –  Dominik Wydra, 10 miejsce –  Łukasz Kraszewski.

 

Jak zauważył trener Arkadiusz Cichoń sukces prowadzonej przez niego ekipy to efekt wielu lat pracy i doświadczeń w przygotowywaniu się do zawodów. Ale przede wszystkim wielka pasja młodych kolarzy do uprawiania tak trudnej dyscypliny sportowej jakim jest kolarstwo górskie. Podkreślił on również, że zawodnicy z Koła Cyklistycznego, to w większości uczniowie klas I i II w ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim. Fakt ten nastraja optymistycznie co do przyszłości kolarstwa w naszej szkole i uzyskiwania kolejnych znaczących sukcesów. Zaznaczył, że włączenie się cyklistów do przedsięwzięć promocyjnych naszej szkoły, realizowanych w ostatnich miesiącach, już zaowocowało, że na listach przyszłych naszych uczniów w roku szkolnym 2019/2020 znaleźli się już utalentowani obiecujący adepci kolarstwa.

O kolejnych sukcesach kolarzy z gryfowskiego ZSOiZ z przyjemnością będziemy informować.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty