27.01.2014
Agnieszka Muszka

Jabłko, gruszka i pietruszka zdrowy jestem od maluszka

Jabłko, gruszka i pietruszka zdrowy jestem od maluszka

Dzieciństwo to okres człowieka, w którym kształtują się jego nawyki oraz przyzwyczajenia i decydują o jego późniejszym stylu życia. Sposób żywienia dzieci wpływa na ich rozwój fizyczny, intelektualny, emocjonalny oraz na zdolność uczenia się. Zasoby, w które zostanie wyposażony młody organizm, są podstawą dobrego funkcjonowania przez wiele lat. Niestety rodzice często w pośpiechu dnia codziennego zapominają o pełnowartościowych posiłkach swoich dzieci, zamieniając je na przetworzone niezdrowe produkty typu fast food. Edukacja na temat zdrowego stylu życia jest potrzebna nie tylko dzieciom, ale przede wszystkim rodzicom.

Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczeństwa Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – ,,Partnerstwo Izerskie” wzięło udział w konkursie grantowym ,,Na dobry początek!” organizowanym przez Fundację im. Jana Kantego Steczkowskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.  Spośród 588 złożonych projektów z całej Polski, Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Izerskie znalazło się na 4 miejscu i otrzymało 9 000,00 zł dotacji na realizację projektu ,,Jabłko, gruszka i pietruszka – zdrowy jestem od maluszka!”.  Projekt ten realizowany będzie w Przedszkolu Publicznym w Gryfowie Śląskim oraz w Przedszkolu Publicznym im. ,,Izerskich skrzatów” w Mirsku. Głównym celem projektu jest poszerzenie wiadomości dzieci na temat wychowania zdrowotnego, wyrabiane prawidłowych nawyków prozdrowotnych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Dzięki podjętym działaniom zaplanowanym podczas trwania projektu chcemy przybliżyć dzieciom i ich rodzicom konieczność dbania o zdrowie swoje i najbliższych  W ramach projektu dzieci z placówek przedszkolnych pod okiem opiekunów zakładać będą swoje ogródki warzywne, uczestniczyć będą w zajęciach z Jogi, a także w warsztatach, na których wykorzystywane będą elementy z masy solnej, scrapbookingu oraz wosk pszczeli. W trakcie trwania projektu zorganizujemy dwie imprezy: olimpiadę sportową oraz Festyn Rodzinny. Przedszkolaków odwiedzą funkcjonariusze policji, ratownicy medyczni, straż leśna oraz straż pożarna. W trakcie trwania projektu odbywać się będą również spotkania rodziców z dietetykiem. Realizacja projektu rozpoczęła się 01 stycznia 2014 roku i potrwa do końca czerwca.

W ramach projektu zakupiliśmy już ze środków Fundacji im. Jana Kantego Steczkowskiego – Banku Gospodarstwa Krajowego pomoce i materiały dydaktyczne, dzięki którym nauczyciele rozpoczęli już realizację poszczególnych zajęć. Rozpoczęliśmy również w obydwu placówkach zajęcia z elementami jogi dla dzieci.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty