22.04.2024
Paweł Cerkanowicz

ISKRY NIEPODLEGŁEJ

ISKRY NIEPODLEGŁEJ

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.
🔹 CO ZOBACZYCIE?
ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.
Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.
Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!
🔹 LOKALIZACJA
Rynek, Gryfów Śląski
🔹 TERMINY WIZYTY
5 maja (niedziela) – godz. 10:00-18:00
6 maja (poniedziałek) – godz. 9:00-17:00
7 maja (wtorek) – godz. 09:00-15:00
Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Szczegóły i pełną trasę Iskier Niepodległej znajdziecie na stronie:
https://iskryniepodleglej.pl/

Drukuj/generuj pdf

Na skróty