21.02.2011
Agnieszka Muszka

Ferie z kulturą

Ferie z kulturą

Od kilku dni dzieci i młodzież naszego regionu przeżywają zimowy wypoczynek, nabierając sił na kolejne miesiące szkolnej nauki. Ciekawy i do tego bogaty program ferii przygotowały dla mieszkańców gm. Gryfów Śl. dwie tamtejsze placówki kultury.

Barwne plakaty Biblioteki Publicznej w Gryfowie przyciągają oko rozmaitością barw, ale nie tylko. Swój program prezentuje Oddział Dziecięco-Młodzieżowy oraz filie biblioteki w Uboczu, Rząsinach i Krzewiu Wielkim. Ferie w kolorach tęczy, Nie ma nudy w bibliotece, Koszmarny Karolek i spółka oraz Znamy legendy o polskich miastach to przewodnie tematy każdej z wymienionych placówek. W ramach zajęć młodzi gryfowianie nie tylko mogą bliżej zaprzyjaźnić się ze swoją ulubioną książką, ale także wziąć udział w zajęciach czytelniczo-plastycznych, nauczyć się robić interesujące rzecz z włóczki, ale i zabawić się w szefów kuchni. Poza tym organizatorzy przewidują spotkanie ze Smokiem Wawelskim, Reksiem oraz Warsem i Sawą, by potem móc także poznać Koszmarnego Karolka i jego niesamowite przygody.
Równie atrakcyjną propozycję spędzenia zimowych ferii przygotował także Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Organizatorzy proponują warsztaty zt. „Harmonijka – muzyka, teoria, zabawa”, które poprowadzi Włodzimierz Zdzienicki. Poza tym kino zimowe a w nim film pt. „Jak ugryźć księżyc” i „Psy i koty – Odwet Kitty” oraz warsztaty lepienia w glinie. W programie przewidziane są także zajęcia taneczne, wokalne, twórcze i teatralne. Dla miłośników biżuterii będą także warsztaty związane z jej wyrobem – czyli pracownia decoupage.
Podczas tych ferii w Gryfowie i jego najbliższej okolicy na pewno nie będzie można się nudzić. Każdy z pewnością znajdzie cos dla siebie i zamiast siedzieć samemu w domu miło spędzi czas w gronie rówieśników. Szczegółowy plan zajęć znajdziecie na plakatach. Wszystkie przedsięwzięcia mają charakter otwarty i są bezpłatne.

 

Ziemia Lubańska Nr 4(411) * 16.02-2.03.2011

Drukuj/generuj pdf

Na skróty