18.05.2016
Agnieszka Muszka

Dzień Dawcy Szpiku w Gryfowie Śląskim

Dzień Dawcy Szpiku w Gryfowie Śląskim

Już 5 czerwca 2016 roku (niedziela), podczas Kwisonaliów, na Bulwarze nad Kwisą w Gryfowie Śląskim zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa w wieku od 18-stu do 55-ciu lat, do rejestracji w bazie Dawców. 
Dawcą może zostać niemal każdy. Sama rejestracja jest bezbolesna i zajmuje tylko kilka minut. Nie będziemy kłuć, ani nie będziemy pobierać krwi. Każdy kto przyjdzie otrzyma pałeczki do pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej części policzka cała rejestracja wraz z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zajmie niespełna 10 minut. 
Dlaczego potrzebujemy Twojej pomocy?
W Polsce zarejestrowanych jest ponad 770 tysięcy dawców komórek macierzystych, z czego w bazie Fundacji DKMS Polska ponad 680 tysięcy osób. Na całym świecie zarejestrowanych jest ponad 5,2 miliona potencjalnych dawców. 
Mimo to poszukiwanie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne, jak szukanie igły w stogu siana. Dla wielu Pacjentów wciąż nie można znaleźć osoby, która mogłaby uratować ich życie.
Czym jest rak krwi?
Rak krwi to ogólny termin używany do określenia nowotworu, który atakuje system krwionośny oraz samą krew, szpik kostny i układ limfatyczny. Rozróżniamy wiele rodzajów raka krwi, w tym białaczkę. Na całym świecie co 4 minuty zostaje u kogoś zdiagnozowany rak krwi, a co 10 minut odbiera on komuś życie. W przypadku, gdy nie pomagają konwencjonalne metody, takie jak chemioterapia czy naświetlanie, jedynym wyjściem pozostaje przeszczepienie komórek macierzystych.
– Serdecznie zachęcam do złożenie deklaracji, dzięki której być może kiedyś uda się uratować komuś życie. Czekamy na Państwa na Bulwarze nad Kwisą w Gryfowie Śląskim 5 czerwca br. w godzinach od 10:00 do 17:00 – Koordynator akcji Paweł Wójtowicz.
Organizatorami akcji „Dzień Dawcy Szpiku w Gryfowie Śląskim” są: Fundacją DKMS Polska, oraz wolontariusze: Marek Madeksza (KP Policji Lwówek Śląski), Paweł Wójtowicz, Joanna Troszczyńska-Giera, Marta Skrucha i Marek Dral – Lwówecki.info, Rafał Głowacki wraz z uczniami z Zespołu Szkół w Lubomierzu, harcerze z 45 Drużyny Harcerskiej „Watra” z Lwówka Śląskiego,Mariusz Dragan i Kamil Opolski – Obywatelski Patrol Gryfów Śląski oraz członkowie Stowarzyszenia Awantura i M-GOK Gryfów Śląski

Już 5 czerwca 2016 roku (niedziela), podczas Kwisonaliów, na Bulwarze nad Kwisą w Gryfowie Śląskim zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa w wieku od 18-stu do 55-ciu lat, do rejestracji w bazie Dawców. Dawcą może zostać niemal każdy. Sama rejestracja jest bezbolesna i zajmuje tylko kilka minut. Nie będziemy kłuć, ani nie będziemy pobierać krwi. Każdy kto przyjdzie otrzyma pałeczki do pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej części policzka cała rejestracja wraz z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zajmie niespełna 10 minut.

 Dlaczego potrzebujemy Twojej pomocy?W Polsce zarejestrowanych jest ponad 770 tysięcy dawców komórek macierzystych, z czego w bazie Fundacji DKMS Polska ponad 680 tysięcy osób.

 Na całym świecie zarejestrowanych jest ponad 5,2 miliona potencjalnych dawców. Mimo to poszukiwanie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne, jak szukanie igły w stogu siana. Dla wielu Pacjentów wciąż nie można znaleźć osoby, która mogłaby uratować ich życie.

Czym jest rak krwi?Rak krwi to ogólny termin używany do określenia nowotworu, który atakuje system krwionośny oraz samą krew, szpik kostny i układ limfatyczny. Rozróżniamy wiele rodzajów raka krwi, w tym białaczkę. Na całym świecie co 4 minuty zostaje u kogoś zdiagnozowany rak krwi, a co 10 minut odbiera on komuś życie. W przypadku, gdy nie pomagają konwencjonalne metody, takie jak chemioterapia czy naświetlanie, jedynym wyjściem pozostaje przeszczepienie komórek macierzystych.- Serdecznie zachęcam do złożenie deklaracji, dzięki której być może kiedyś uda się uratować komuś życie. 

Czekamy na Państwa na Bulwarze nad Kwisą w Gryfowie Śląskim 5 czerwca br. w godzinach od 12:00 do 17:00

 – Koordynator akcji Paweł Wójtowicz.Organizatorami akcji „Dzień Dawcy Szpiku w Gryfowie Śląskim” są: Fundacją DKMS Polska, oraz wolontariusze: Marek Madeksza (KP Policji Lwówek Śląski), Paweł Wójtowicz, Joanna Troszczyńska-Giera, Marta Skrucha i Marek Dral – Lwówecki.info, Rafał Głowacki wraz z uczniami z Zespołu Szkół w Lubomierzu, harcerze z 45 Drużyny Harcerskiej „Watra” z Lwówka Śląskiego,Mariusz Dragan i Kamil Opolski – Obywatelski Patrol Gryfów Śląski oraz członkowie Stowarzyszenia Awantura i M-GOK Gryfów Śląski

Drukuj/generuj pdf

Na skróty