09.11.2011
Agnieszka Muszka

Dotacja na rewitalizację

Dotacja na rewitalizację

18. października marszałek województwa dolnośląskiego poinformował władze Gryfowa, że przyznana została dotacja w wysokości prawie 800 tys. zł na program rewitalizacji gryfowskiej starówki.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego po ocenie formalnej i merytorycznej podjął decyzję o zaakceptowaniu wniosku gryfowskiego magistratu i przyznaniu Gryfowowi prawie 800 tys. zł z przeznaczeniem rewitalizację miasta. 
– Cieszę się, że po tych długotrwałych zmaganiach udało się nasz wniosek właściwie przygotować, co jest zasługą mojej zastępczyni Edyty Wilczackiej oraz dwóch pracowników urzędu z Wydziału Technicznego – Dariusza Majchrowskiego i Bartłomieja Cybulskiego – mówi z satysfakcją burmistrz Olgierd Poniźnik. – Nad tym wnioskiem pracowali oni przez dobrych kilka miesięcy.
W sumie na dofinansowanie w granicach 30 proc. może liczyć 12 wspólnot mieszkaniowych, które włączyły się w program rewitalizacji. Przedsięwzięcie obejmowało odnowienie elewacji kamienic, dachów oraz innych prac, które są zapisane w ramach wspomnianego programu i w samym wniosku, który został skierowany do Wrocławia. Jednak jak mówi burmistrz Poniźnik – na te pieniądze trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać. Dopiero po podpisaniu umowy wspólnoty będą mogły się rozliczać, czego można się spodziewać na początku 2012 roku.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego po ocenie formalnej i merytorycznej podjął decyzję o zaakceptowaniu wniosku gryfowskiego magistratu i przyznaniu Gryfowowi prawie 800 tys. zł z przeznaczeniem rewitalizację miasta. 

 

Cieszę się, że po tych długotrwałych zmaganiach udało się nasz wniosek właściwie przygotować, co jest zasługą mojej zastępczyni Edyty Wilczackiej oraz dwóch pracowników urzędu z Wydziału Technicznego – Dariusza Majchrowskiego i Bartłomieja Cybulskiego – mówi z satysfakcją burmistrz Olgierd Poniźnik. 

 

Nad tym wnioskiem pracowali oni przez dobrych kilka miesięcy.W sumie na dofinansowanie w granicach 30 proc. może liczyć 12 wspólnot mieszkaniowych, które włączyły się w program rewitalizacji. Przedsięwzięcie obejmowało odnowienie elewacji kamienic, dachów oraz innych prac, które są zapisane w ramach wspomnianego programu i w samym wniosku, który został skierowany do Wrocławia. Jednak jak mówi burmistrz Poniźnik – na te pieniądze trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać. Dopiero po podpisaniu umowy wspólnoty będą mogły się rozliczać, czego można się spodziewać na początku 2012 roku.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty