20.05.2015
Agnieszka Muszka

Długi weekend z Kwisonaliami

Długi weekend z Kwisonaliami

Już dziś władze Gryfowa Śl. serdecznie zapraszają na kolejną edycję Kwisonaliów, które odbędą się na gryfowskim Bulwarze nad Kwisą 5, 6 i 7 czerwca br. W programie wiele atrakcji, znakomite gwiazdy oraz sztandarowe wydarzenia, które od lat cieszą się popularnością.

Podczas tegorocznego święta miasta chcemy odznaczyć Złotą Rybką dwie osoby. Jest to Helena Okulowska – wieloletnia dyrektor Zakładu Budżetowego – za zasługi w działalności charytatywnej oraz na rzecz profilaktyki nowotworowej wśród kobiet. Drugą osobą jest Janusz Niebieszczański – właściciel firmy ABIPOL – w uznaniu wielu działań na rzecz miasta m.in. nieodpłatne wykonie pomnika z herbem Gryfowa z okazji 770-lecia miasta czy też wielu drobniejszych piaskowcowych dzieł – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poiniźnik.

Nie zabraknie także stałych punktów imprezy takich jak „Spływ rzeka Kwisą na czym kto może”, turniej piłki siatkowej, turniej między Radą Miejską, sołtysami i organizacjami pozarządowymi, oraz oczywiście konkurs pn. „Smaki Kwisy”, w którym głównym motywem będą dania rybne. Będzie także wystawa fotografii Jana Majora, fotografika z Gryfic, oraz konferencja popularno-naukowa, którą przygotowuje dyrektor Biblioteki Publicznej Marzena Wojciechowska wraz z kustosz Barbarą Grzybek z Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Bolesławcu. Jeśli chodzi o gwiazdy i scenę nad Kwisą to piątek będzie dniem młodzieżowym, a o wszystko zadba Stowarzyszenie Awantura. W sobotę wystąpi Kabaret Nowaki, a w niedzielę zespół Golden Life. Nad całościa imprezy czuwa dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Anna Domino.

Ziemia Lubańska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty