18.05.2018
Agnieszka Muszka

Biało czerwono w bibliotece

Biało czerwono w bibliotece

11 maja  biblioteka publiczna zaprezentowała gościom wernisażu wspaniałą wystawę pokonkursową „Orzeł biały-nasza duma”. Wystawa jest pokłosiem okręgowego etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego, organizowanego przez Kancelarię Senatu pod patronatem marszałka Senatu RP.

Pierwszy wernisaż prac odbył się 6 kwietnia w biurze senatorskim ponieważ
senator Rafał Ślusarz był organizatorem okręgowego etapu oraz fundatorem nagród głównych i wyróżnień dla uczestników konkursu.  
Po powitaniu gości, dyrektor biura senatorskiego Urszula Maga przybliżyła zebranym ideę konkursu, a następnie obdarowała obecne na wernisażu dzieci (i nie tylko) czekoladami, co wprowadziło wszystkich w jeszcze lepszy nastrój.
Na konkurs nadesłano 67 prac z 17 szkół podstawowych i 5 ponadpodstawowych. Godło Polski  można było przedstawić w dowolnej technice plastycznej, a w komisji konkursowej pracowali  m.in. senator Rafał Ślusarz oraz Jolanta Kuczyńska i Iwona Tatarczuk- gryfowskie bibliotekarki.
Gościom wernisażu, wśród których byli m. in.  sekretarz Gminy i Miasta Jerzy Andrzejczak oraz liczna reprezentacja  zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Mocni”, bardzo spodobały się prace wykonane najprzeróżniejszymi technikami: malowane, wydzierane, rzeźbione, powstałe z surowców wtórnych, gliny, a nawet ptasich piór.
Nie wszyscy mogli być obecni na wernisażu zatem już zapowiedziały się w odwiedziny grupy dzieci ze szkół i Przedszkola Publicznego. Wystawę można oglądać do 22 maja w godzinach pracy biblioteki.
M.

Pierwszy wernisaż prac odbył się 6 kwietnia w biurze senatorskim ponieważsenator Rafał Ślusarz był organizatorem okręgowego etapu oraz fundatorem nagród głównych i wyróżnień dla uczestników konkursu.  Po powitaniu gości, dyrektor biura senatorskiego Urszula Maga przybliżyła zebranym ideę konkursu, a następnie obdarowała obecne na wernisażu dzieci (i nie tylko) czekoladami, co wprowadziło wszystkich w jeszcze lepszy nastrój.Na konkurs nadesłano 67 prac z 17 szkół podstawowych i 5 ponadpodstawowych. Godło Polski  można było przedstawić w dowolnej technice plastycznej, a w komisji konkursowej pracowali  m.in. senator Rafał Ślusarz oraz Jolanta Kuczyńska i Iwona Tatarczuk- gryfowskie bibliotekarki.Gościom wernisażu, wśród których byli m. in.  sekretarz Gminy i Miasta Jerzy Andrzejczak oraz liczna reprezentacja  zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Mocni”, bardzo spodobały się prace wykonane najprzeróżniejszymi technikami: malowane, wydzierane, rzeźbione, powstałe z surowców wtórnych, gliny, a nawet ptasich piór.Nie wszyscy mogli być obecni na wernisażu zatem już zapowiedziały się w odwiedziny grupy dzieci ze szkół i Przedszkola Publicznego. Wystawę można oglądać do 22 maja w godzinach pracy biblioteki.

M.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty