07.09.2021
Paweł Cerkanowicz

Alpaki z Proszówki w „Czystym powietrzu”

Alpaki z Proszówki w „Czystym powietrzu”

Nasz gminny punkt informacyjno-konsultacyjny Programu „Czyste powietrze”, w sobotę 04.09.2021 r., w mobilnej formule świadczył swoje usługi w Proszówce, podczas imprezy plenerowej w ramach corocznego wydarzenia „Piesze wędrówki z Gryfowa do Proszówki” organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki i oraz Sołectwo i OSP w Proszówce.

Uczestnicy w/w wydarzenia, w szczególności rodziny uczestniczące w tych pieszych wędrówkach, poza dobrą zabawą mieli także możliwość zapoznania się z rządowym Programem „Czyste powietrze”, odwiedzając plenerowe stoisko gminnego punktu konsultacyjno-informacyjnego w/w programu.

Zainteresowani otrzymaniem dotacji na wymianę starego pieca i termomodernizację swoich domów lub mieszkań mogli pobrać materiały promocyjne i skonsultować swoje zamierzenia inwestycyjne oraz zadawać pytania panu Krzysztofowi Rozenbajger, który udzielał szczegółowych informacji o programie.

A skoro Proszówka, to nie mogło tutaj zabraknąć – lubianych i sławnych już wszędzie – alpak, które z ciekawością i często zaglądały swoimi dużymi oczyma na to, co się dzieje na sąsiednim stoisku „Czystego powietrza”.

Bardzo dziękujemy Pani Adrianie Karpowicz – Sołtys Proszówki oraz innym współorganizatorom tego całego wspaniałego wydarzenia, za pomoc przy zorganizowaniu naszego plenerowego punktu.

Jak już wcześniej było podawane do wiadomości, w najbliższym czasie, tj. 12.09.2021 r. – w m. Ubocze, podczas Dożynek Gminnych także będzie można skorzystać z usług mobilnego punktu informacyjnego Programu „Czyste powietrze”, do czego bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych.

Przypominamy, że na bieżąco w/w punkt działa stacjonarnie w gryfowskim ratuszu, gdzie można się spotkać i porozmawiać z panem Krzysztofem Rozenbajger na temat pozyskania dotacji na termomodernizację swojego domu lub mieszkania. Prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu 667 813 552 lub mailowo: czystepowietrze@gryfow.pl

Drukuj/generuj pdf

Na skróty