21.04.2021
Paweł Cerkanowicz

70-lat Zrywu Ubocze

70-lat Zrywu Ubocze

Pod tym tytułem ukazała się broszura obrazująca historię koła i klubu LZS w Uboczu, którego początki sięgają 21 kwietnia 1950 r. Broszura ta w sposób szczególny obrazuje dokonania LZS w wymiarze sportowym, społecznym i rekreacyjnym. Siłą tego LZS-u byli m.in. twórcy tacy jak Tadeusz Polesiak, Adolf Buca czy też Marian Baszak. Bogata dokumentacja klubu LZS Ubocze została opracowana przez Janusza Bucę, pasjonata historii Ubocza, a także osobę mocno związaną ze sportem wiejskim. Był on inicjatorem i pomysłodawca wielu sportowych przedsięwzięć. Przez kilka lat pełnił funkcję inspektora terenowego Rady Wojewódzkiej LZS w Jeleniej Górze. Chciałbym także podziękować serdecznie za wsparcie, w tej archiwalnej pracy Markowi Baszakowi, a także wszystkim sportowcom i animatorom życia sportowego w Uboczu.

Dziękuję Marzenie Wojciechowskiej i Pawłowi Rubajowi za korektę tekstu i skład oraz Mariuszowi Draganowi za zdjęcia okładkowe tej broszury. Została ona wydana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy ze środków finansowych z promocji Urzędu Gminy i Miasta Gryfów Śląski.

Broszurę w prezencie otrzymają byli zawodnicy, działacze i sympatycy klubu LZS Zryw Ubocze. Znajdzie ona również należne miejsce w Bibliotece Publicznej oraz Filii Biblioteki  w Uboczu.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję Januszowi Bucy za zaangażowanie i społeczne  podjęcie się tego zadania.

 

                                                                                                          Burmistrz Gminy i Miasta

                                                                                                          Olgierd Poniźnik

Drukuj/generuj pdf

Na skróty