16.03.2011
Agnieszka Muszka

Z wdzięczności za współpracę

Z wdzięczności za współpracę

7 marca w Bischofswerdzie odbyło się pożegnanie przechodzącego na emeryturę Hartmuta Scharra, dyrektora placówki kulturalnej w tym niemieckim mieście. Przez 21 lat współpracował on z Gryfowem, będąc inicjatorem wielu działań i organizatorem współpracy obu partnerskich miast.

Uroczyste podziękowanie za współpracę miało miejsce w tamtejszym ratuszu w obecności nadburmistrza Bischofswerdy, kadry kierowniczej, ale i delegacji z Gryfowa, w której skład wchodził burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Anna Domino oraz Agnieszka Muszka z gryfowskiego centrum turystycznego.
– Podziękowaliśmy panu Scharrowi za to, że tak wiele działań przygotowywał i nadzorował ich realizację, a także za to, że jest ojcem chrzestnym Europejskiego Centrum Kulturalno-Informacyjnego w Gryfowie, które w maju zostanie oddane do użytku – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik.

Za tę owocną współpracę Hartmut Scharr został uhonorowany w ubiegłym roku gryfowską Złotą Rybką – odznaczeniem dla osób szczególnie zasłużonych dla miasta i gminy, natomiast teraz otrzymał historyczną mapę Polski, której autorem jest artysta Dariusz Miliński.

 

 

 

Ziemia Lubańska Nr 6(413) * 16.03 – 6.04.2011

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty