29.04.2011
Agnieszka Muszka

Wiosenne rowerowe szaleństwa

Wiosenne rowerowe szaleństwa

„Wiosenne Rowerowe Szaleństwa” to cykl wycieczek i rajdów rowerowych, jakie organizuje na wiosnę 2011 roku Gryfowskie Towarzystwo Cyklistów. Trasę rajdów i wycieczek opracowuje znany propagator turystyki rowerowej w naszym mieście pan Kazimierz Luchowski.

 

Prezentujemy kolejny plan najbliższych  wycieczek rowerowych:

 

Na wycieczkę rowerową do Kliczkowa zapraszamy w niedzielę 1 maja. Spotykamy się tradycyjnie o godz. 10.00 w okolicach hotelu „Stacja nad Kwisą”. Stąd pojedziemy w kierunku wsi Ubocze i przez Rząsiny, Wolbromów, Gościszów do Nowogrodźca. Tam obieramy kierunek na Kierżno, Osieczów i dojeżdżamy do celu naszej wycieczki – zamku w Kliczkowie. Wracamy tą samą trasą.

W niedzielę 8 maja o godzinie 10.00 udamy się na wycieczkę o nazwie „Zamek Śląskich Legend” Start o godz. 10.00 (stacja PKP Gryfów Śląski). Obieramy kierunek na Ubocze, Oleszna Podgórska, Lubomierz, Milęcice, Pławna, Golejów, Wojciechów, Lubomierz, Radoniów, Gryfów Śląski.

W niedzielę 15 maja spotykamy się na rynku w Gryfowie i o godz. 10.00 sprzed fontanny ruszymy w relaksującą wycieczkę, podziwiając panoramę gór Izerskich, do Giebułtowa i przez Pobiedną udajemy się do Czerniawy przez Orłowice, Krobicę, Kamień, Mirsk, Wieżę wracamy do Gryfowa.

Wycieczka o tajemniczej nazwie „Kotlina” odbędzie się 22 maja. Start o godz. 10.00 z gryfowskiego rynku, przez Wieżę, Zacisze, Karłowiec, Mirsk, Mroczkowice, Kamień i Krobicę docieramy do wsi Kotlina. Tam obieramy kierunek na Przecznicę, Mlądz, Rębiszów, Proszówkę i już mamy z góry, nie pedałując zjeżdżamy do Gryfowa.

Ostatnia wycieczka z cyklu "Wiosenne Rowerowe Szaleństwa" będzie miała miejsce 29 maja. Spotykamy się o godz. 10.00 przed hotelem „Stacja nad Kwisą” i w spokojnym rytmie pojedziemy w kierunku wsi Ubocze, Oleszna Podgórska, do Lubomierza. Z miasta Kargula i Pawlaka pojedziemy w kierunku dawnej bazy wojskowej – Popielówka, tam przez Janice, Grudzę, Rębiszów, Gajówkę, mijając stawy rybne, przez Młyńsko, zahaczając o Proszówkę wracamy do Gryfowa.

 

Terminy wycieczek jak i same wycieczki mogą się zmieniać. Musimy brać pod uwagę warunki atmosferyczne. Jazda rowerem ma sprawiać nam przyjemność, więc nie ma obowiązku „na siłę” pedałować w deszcz lub śnieg. Dlatego podajemy numer kontaktowy (tel. 609-172-486 i mail wysopjan@op.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

 

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty