22.11.2013
Agnieszka Muszka

Tajemniczy testament

Tajemniczy testament

8 listopada br. w gryfowskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie promujące debiutancką powieść Artura Daniela Grabowskiego „Testament Eleonory”. To pierwsze w naszym regionie spotkanie z autorem i jego powieścią po premierze, która miała miejsce przed dwoma miesiącami w Pałacu Mańkowskich w Brodnicy k. Poznania. 

Licznie przybyła i do tego mocno zaintrygowana faktem napisania książki przez regionalnego dziennikarza publiczność, dowiedziała się m.in. skąd wziął się pomysł na książkę i tytuł, czym jest ów testament, dlaczego historia dzieje się w Niemczech, a także skąd wziął się wątek regionalny związany z wojenną historią Olszyny (niem. Langenöls). Autor odpowiedział też na pytanie, czy jego debiutancka powieść to kryminał, czy opowieść o miłości z historią w tle, ostateczny osąd pozostawiając jednak samym czytelnikom. Jak mówił – już sam proces jej powstawania był niezwykle pasjonujący i pełen konstruktywnych, odkrywczych doświadczeń, które z pewnością będą procentowały w przyszłości. Ciekawe jest także to, że autor książki, na co dzień znany z regionalnego dziennikarstwa i historyczno-teologicznej pasji, sięga po inny sposób wyrazu, zaskakując czytelników całkiem nowym spojrzeniem i ukazując siebie z nieznanej dotąd strony.

– Ta debiutancka książka, którą tutaj zaprezentowałem, może być znakomitym sposobem na wciągającą przygodę z bohaterem, który odkrywa swoją przeszłość i to kim naprawdę jest w kontekście zapisków i śmierci swojej przyjaciółki – mówi Artur D. Grabowski. – Mam nadzieję, że to udało mi się osiągnąć. Myślę, że w „Testamencie Eleonory” każdy będzie mógł odnaleźć coś dla siebie.

„Testament Eleonory” ukazał się nakładem wydawnictwa „Oficynka”, książka jest dostępna m.in. w salonach Empik na terenie całego kraju, a także w polonijnych księgarniach w Niemczech, Anglii i Szkocji, a także w szerokiej sprzedaży internetowej w Polsce i poza jej granicami. Jak na pisarski debiut jest to więc ogromny sukces, bo książka przyciąga uwagę i zbiera wiele recenzji, wśród których nie brakuje także i tych dobrych. Można ją oczywiście również wypożyczyć w gryfowskiej i olszyńskiej bibliotece.

Po gryfowskim spotkaniu z czytelnikami 14 listopada pisarz odwiedził również Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszynie, gdzie swoim krajanom, mieszkańcom gminy Olszyna, zaprezentował powieść, zachęcając do tego, by dać porwać się literackiej przygodzie i przeczytać „Testament Eleonory”. Jak zapewnia Artur D. Grabowski – powieść stała się dla niego swego rodzaju bramą ku nowym światom i doświadczeniom, a pisarska pasja chyba na dobre zagościła w jego życiu, co już niebawem ma zaowocować kolejną książką z równie wciągającą fabułą i mrocznymi zagadkami z przeszłości.

Kolejne spotkania już niebawem w Biedrzychowicach (28 listopada o godz. 17.00), Lubaniu (5 grudnia o godz. 18.00) i Jeleniej Górze. Zainteresowanych spotkaniem z autorem „Testamentu Eleonory” zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z pisarzem: artur.d.grabowski@wp.pl. Więcej o samej książce na www.oficynka.pl.

(Marzena Wojciechowska/ZL)

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty