28.07.2010
Agnieszka Muszka

Rolnicze kolonie

Rolnicze kolonie

Dzięki Związkowi Zawodowemu Rolników Rzeczypospolitej „Solidarni” 25 gryfowskich maluchów uczestniczyło w koloniach dla dzieci z rolniczych rodzin.

Związek Zawodowy Rzeczpospolitej „Solidarni” z siedzibą w Jeleniej Górze jest organizatorem kolonii letnich w ośrodku Kaczory nieopodal Ostródy dla dzieci rolników, którzy są płatnikami KRUS. W tym wyjeździe udział wzięło 25 maluchów z rolniczych rodzin z terenu gminy Gryfów Śl.

 

Program wypoczynku był bardzo interesujący, bo i wizyta na polach Grunwaldu, w Olsztynie, w Gdańsku, na Westerplatte oraz wiele innych ciekawych atrakcji – mówi Marian Zagórny, organizator wyjazdu. – Warunkiem uczestnictwa w tych koloniach było to, że musiały być to dzieci rolników, z których przynajmniej jedno z rodziców opłaca składki na KRUS.
Inicjatywa kolonii bardzo przypadła do gustu władzom Gryfowa. Rodziców to przedsięwzięcie kosztowało 150 zł od dziecka, natomiast gmina sfinansowała transport, którego koszt wyniósł 3500 zł.

 

Jestem bardzo wdzięczny panu Marianowi Zagórnemu i rolnikom zrzeszonym w związku zawodowym „Solidarni”, że umożliwili pobyt tak dużej grupy dzieci z naszej gminy w tych koloniach w Ostródzie – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik.

 

Ziemia Lubańska Nr 14(397) * 28.07-11.08.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty