05.07.2012
Agnieszka Muszka

Rodzinnie w Młyńsku

Rodzinnie  w  Młyńsku

W ostatni dzień czerwca 2012 r. odbyła się  V  edycja Święta Rodziny. Organizatorami  byli: Sołtys i Rada Sołecka Młyńska. W kościele pw. św. Józefa Robotnika odbyła się uroczysta msza święta w intencji rodzin odprawiona przez ks. Łukasza Dubiela z Lubomierza – nowo wyświęconego księdza, od którego każdy otrzymał błogosławieństwo wraz z pamiątkowym obrazkiem. W swojej homilii ks. Łukasz nawiązał jak wielką rolę odegrali Jego rodzice (obecni na mszy świętej) w kształtowaniu Jego drogi życiowej. Na zakończenie mszy zespół ludowy „Rząsinianki” zaśpiewał ulubioną pieśń Jana Pawła II – Barkę, a Regina i Marian Przybyłowscy z Radoniowa  zaśpiewali piosenki o rodzinie.

Część oficjalna odbyła się na placu przed świetlicą gdzie uroczyście powitała wszystkich i otworzyła Święto Rodziny Maria Sosnowska – Sołtys Młyńska. Na uroczystość przybyli goście: Józef Stanisław Mrówka – starosta lwówecki, członek zarządu powiatu lwóweckiego Małgorzata Szczepańska, Olgierd Poniźnik – burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śl. wraz z zastępcą Edytą Wilczacką i  skarbnikiem Anną Jankowską, Robert Skrzypek – przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śl. z radnymi Martą Wilas i Stanisławem Sawczakiem, Marzena Wojciechowska – dyrektor Biblioteki Publicznej  a jednocześnie red. nacz. „Kuriera Gryfowskiego”, Anna Wieliczko – sołtys Krzewia Wlk.  oraz inni goście i mieszkańcy sołectwa.

 

Część artystyczną tworzyły miejscowe   dzieci – RODZINA w ich interpretacji.  Hitem okazał się tekst o rodzinie ułożony przez młodzież do piosenki „Koko Euro spoko”. Kulminacyjnym momentem były potyczki rodzinne, których uczestnicy wykazywali się różnymi umiejętnościami m.in. w lepieniu pierogów  z nadzieniem czereśniowym. Po zaciętej rywalizacji w dogrywce zwyciężyła rodzina Kuchciaków. Drugie i trzecie miejsce zajęli: rodzina Bocheńskich i rodzina Łukasików. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorzy nie zapomnieli też o promocji zdrowego życia –  pielęgniarka Marta Krawczyk  mierzyła ciśnienie  i poziom cukru. Była loteria fantowa i zamek dmuchany. Przez cały czas trwania tej imprezy przewijała się nutka folkloru w wykonaniu  zespołu „Rząsinianki”. Pogoda dopisała rodzinna atmosfera panowała.

 

Uwieńczeniem Święta Rodziny 2012 była  integracyjna biesiada rodzinna na powietrzu do późnych godzin wieczornych. Dla wszystkich rodzin w Młyńsku był dniem wesołym, słodkim i pełen niespodzianek. I na koniec chciałoby się powiedzieć chwilo trwaj… .

 

Tekst : Maria Sosnowska – Sołtys Młyńska

Foto:  Zdzisław Mirecki

Drukuj/generuj pdf

Na skróty