09.06.2010
Agnieszka Muszka

Razem możemy więcej

Razem możemy więcej

W styczniu 2010 roku Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki napisało wniosek  do Programu Wspierania Aktywności Lokalnej „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ” o udzielenie grantu na projekt pt. „Śpiewajmy i pokazujmy naszą tradycję”.

Miał on na celu pobudzenie aktywności lokalnej poprzez wspólne śpiewanie, biesiadowanie. W projekcie współuczestniczył zespół „Sołtysowe Gryfinki” z Proszówki, który nawiązał trwałą współpracę z Domem Kultury „Muflon” z Jeleniej Góry. Wspólnie zorganizowano  imprezy „Międzynarodowy Festiwal Folkloru Polsko-Czeskie Spotkanie 2010”. Celem przewodnim powstania tego przedsięwzięcia była myśl, że oprócz granic państwowych i geograficznych tkwi w nas granica w świadomości. To właśnie postanowiono wspólnie zmienić poprzez spotkania z folklorem i tradycją.
12 kwietnia 2010 Stowarzyszenie podpisało umowę z EFRWP i otrzymało na ten projekt grant w wysokości 4500 zł.

 

Środki, które otrzymaliśmy przeznaczone zostały na zakup strojów ludowych dla zespołu „Sołtysowe Gryfinki” z Proszówki, by na festiwalu w Czechach jak  i na wielu innych imprezach mogły godnie reprezentować lokalną społeczność – mówi prezes Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki Agnieszka August. – Chcielibyśmy zachęcić inne stowarzyszenia, rady sołeckie i koła gospodyń wiejskich do zdobywania środków na rozwój swoich miejscowości i ludzi w nich mieszkających. To nie jest takie trudne.

 

Ziemia Lubańska Nr 11(394) * 9-23.06.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty