01.07.2016
Agnieszka Muszka

Projekt Umiem Pływać

Projekt Umiem Pływać

W miesiącu kwietniu br. Burmistrz Olgierd Poniźnik podpisał porozumienie z Dolnośląską Federacją Sportu z siedzibą we Wrocławiu, na organizację zajęć sportowych, dla uczniów ze szkół podstawowych Gminy Gryfów Śląski, w ramach projektu pn.: „Umiem pływać” w 2016r.
Ogólnopolskim programem objęto dzieci szkół podstawowych, które w swoich miejscowościach nie mają dostępu do basenu.
Z Gminy Gryfów Śląski w projekcie uczestniczyło łącznie 45 dzieci, trzy grupy po 15 osób. Zajęcia były realizowane w Aqa Park Sport Hotel w Świeradowie Zdroju. Łącznie zorganizowanych zostało 10 wyjazdów. W ramach każdego odbyły się dwie godziny lekcyjne pływania. Podczas zajęć uczestnicy mieli za zadanie opanować 4 pierwsze stopnie nauki pływania.
Ostatnie zajęcia odbyły się 21 czerwca a  na zakończenie roku szkolnego uczestnicy otrzymali dyplomy ukończenia kursu.
Życzymy uczestnikom kursu dalszych sukcesów w doskonaleniu pływania a nauczycielom, którzy opiekowali się grupą podczas dojazdu oraz na basenie, bardzo serdecznie dziękujemy.
Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Gminę Gryfów Śląski.

W miesiącu kwietniu br. Burmistrz Olgierd Poniźnik podpisał porozumienie z Dolnośląską Federacją Sportu z siedzibą we Wrocławiu, na organizację zajęć sportowych, dla uczniów ze szkół podstawowych Gminy Gryfów Śląski, w ramach projektu pn.: „Umiem pływać” w 2016r. Ogólnopolskim programem objęto dzieci szkół podstawowych, które w swoich miejscowościach nie mają dostępu do basenu. Program w Gminie Gryfów Ślaski trwał 3 miesiące, a w projekcie uczestniczyło łącznie 45 dzieci, trzy grupy po 15 osób.

Zajęcia były realizowane w Aqa Park Sport Hotel w Świeradowie Zdroju. Łącznie zorganizowanych zostało 10 wyjazdów. W ramach każdego odbyły się dwie godziny lekcyjne pływania. Podczas zajęć uczestnicy mieli za zadanie opanować 4 pierwsze stopnie nauki pływania. Ostatnie zajęcia odbyły się 21 czerwca. Na zakończenie roku szkolnego uczestnicy otrzymali dyplomy ukończenia kursu. Życzymy uczestnikom kursu dalszych sukcesów w doskonaleniu pływania a nauczycielom, którzy opiekowali się grupą podczas dojazdu oraz na basenie, bardzo serdecznie dziękujemy.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Gminę Gryfów Śląski.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty