09.12.2013
Agnieszka Muszka

Poetycki wieczór

Poetycki wieczór

22 listopada br. gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu była Elżbieta Śnieżkowska-Bielak, gryfowska poetka i pisarka.

Autorka podczas spotkania z czytelnikami zaprezentowała swoją bogatą twórczość. Każdy, kto zetknął się z książkami Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak wie, że jest ona wszechstronną literatką. W kręgu jej zainteresowań literackich jest poezja, z którą ma kontakt od najmłodszych lat. Realizuje się także na polu prozy, literatury religijnej, bajek i piosenek dla dzieci. Należy zaznaczyć, że w każdym gatunku literackim prezentuje wysoki poziom swojej twórczości.

Przybyli na piątkowe spotkanie czytelnicy mogli przenieść się świat poezji. Wiesze prezentowane przez Elżbietę Śnieżkowską-Bielak spotkały się z uznaniem odbiorców.

– Zbiór duchowych doznań, przemyśleń, przeżyć, jaki w swoich wierszach przekazała autorka podczas spotkania, na wielu z nas zrobił ogromne wrażenie. Osobom, które na co dzień z poezją nie obcują, dał niezbity dowód, że jest ona częścią duszy – mówią uczestnicy poetyckiego wieczoru.

Uczestnicy spotkania mogli także wysłuchać ciekawych anegdot z życia autorki z Gryfowa Śl. oraz dowiedzieć się, jakie były powody tego, że najbardziej upodobała sobie poezję. Cały wieczór upłynął w bardzo miłym nastroju, którego od pierwszej chwili moderatorem była Elżbieta Śnieżkowska-Bielak. Niestety czas ten upłynął bardzo szybko, pozostał niedosyt i nadzieja, że takich spotkań będzie więcej.

Spotkanie autorskie z Elżbietą Śnieżkowską-Bielak inaugurowało w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej cykl spotkań z twórcami regionalnymi.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty