22.12.2010
Agnieszka Muszka

Odbicie pragnień

Odbicie pragnień

Wernisaż wystawy fotograficznej Mateusza Szeligi pt. „Jeden moment, jedna chwila” stał się ogromnym świętem artystycznym w Gryfowie. 26 listopada w galerii na piętrze ratusza zjawiło się wielu zaproszonych gości.

Na wernisaż Mateusza Szeligi przybyło bardzo wielu gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele miejscowego samorządu, szkół i środowiska artystyczno-kulturalnego miasta. W komplecie stawili się także członkowie kółka fotograficznego, w którego zajęciach Mateusz od wielu lat bierze czynnie udział.
Czuło się radosne podekscytowanie, słychać było gorące dyskusje, a wszystko to sprawiły zdjęcia młodego 16-letniego artysty, który tak naprawdę jest bardzo skromnym człowiekiem. – To co chwytam w obiektywie jest odbiciem uczuć, pragnień, marzeń i emocji, moim zdaniem to właśnie różni zdjęcie od fotografii – mówi o sobie i swojej pasji Mateusz Szeliga.

 

Warto przy tym wspomnieć, że dwie fotografie Mateusza Szeligi można zobaczyć w albumie pt. „Polska niezwykła”, gdzie w dziale „Portret mojego miasta” cieszą oko i radują serca magiczne ujęcia młodego gryfowskiego fotografika.
Wszyscy ci, którzy nie widzieli jeszcze wystawy, mogą ją jeszcze obejrzeć w gryfowskim ratuszu. Naprawdę warto!

 

Ziemia Lubańska Nr 24(407) * 15.12.2010-5.01.2011

Drukuj/generuj pdf

Na skróty