28.01.2015
Agnieszka Muszka

Noworoczny Koncert

Noworoczny Koncert

Każdego roku w innej gminie powiatu lwóweckiego organizowany jest specjalny Koncert Noworoczny. Tym razem gospodarzem tego wydarzenia, które miało miejsce 17 stycznia br., była Gmina i Miasto Gryfów Śl.

Na noworoczne spotkanie w gryfowskiej świetlicy środowiskowej mieszkańców regionu zaprosił starosta lwówecki Marcin Fluder oraz burmistrz Gryfowa Śl. Olgierd Poniźnik. Przybyli na nie przedstawiciele lwóweckich samorządów, miast partnerskich powiatu oraz mieszkańcy.

Na początku burmistrz Olgierd Poniźnik powitał wszystkich, informując zarazem, że program został zmieniony ze względu na śmierć jednego z najbardziej zasłużonych ludzi powiatu lwóweckiego, jakim bez wątpienia był ks. prałat Tadeusz Jordanek. Pamięć o tym wielkim kapłanie uczczono minutą ciszy.

Koncert Noworoczny to także okazja do podsumowań i gratulacji, które przekazywał m.in. poprzedni starosta Józef St. Mrówka, przewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego Daniel Koko, a także nowy starosta lwówecki Marcin Fluder.

Głównym punktem wieczoru były spektakle na motywach baśni Hansa Christiana Andersena – „Dziewczynka z zapałkami” i „Królowa Śniegu”. Przedstawienia teatralne znakomicie przygotowane zostały przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śl. Jak zapewniają uczestnicy – było to coś niezwykłego i pełnego prawdziwej baśniowej magii, a zarazem skłaniającego do refleksji. Za te chwile wzruszeń młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami.

Ostatnim punktem, już nieformalnym, były kuluarowe spotkania przy kawie, herbacie i smacznych gryfowskich wypiekach.

Źródło: Dwutygodnik Ziemia Lubańska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty