13.08.2014
Agnieszka Muszka

Nowi zawodnicy Gryfa

Nowi zawodnicy Gryfa

Kolejne wzmocnienia w Gryfie. Na początku sierpnia oficjalnie zawodnikami GKS-u został Mateusz Baszak – wychowanek UKS-u z Gryfowa i Bartosz Herman – wychowanek KKS-u z Jeleniej Góry.

Niektórzy żartobliwie mówią, że Mateusz Baszak zrezygnował z wielkiego Śląska Wrocław dla Gryfa – tak czy inaczej w sparingu z Olszyną był wyróżniającą się postacią na boisku i jest chyba największym piłkarskim talentem w Gryfowie. 11.sierpnia ukończy 16.rok życia i będzie mógł oficjalnie zadebiutować w pierwszym meczu ligowym z Orlikami Węgliniec. Swoimi umiejętnościami zyskał w oczach nowych kolegów z seniorskiej drużyny Gryfa i od razu stał się częścią zespołu, który powalczy być może o więcej niż tylko utrzymanie w okręgówce. Mateusz preferuje grę w ataku, czego dowiódł strzelając mnóstwo bramek w swoim poprzednim klubie – UKS ZSOiZ Gryfów Śląski. Już w sparingu z Olszą zanotował asystę przy golu „Dzikiego”.

Kolejnym wzmocnieniem jest Bartosz Herman – nowa twarz w gryfowskim środowisku piłkarskim. Ten piłkarz urodzony w 1993 roku w sparingach Gryfa był zazwyczaj ustawiany na skrzydłach, co często się opłacało, bowiem Bartek zapoczątkowywał akcje raz lewą, raz prawą flanką – po jednym z rajdów zdobył bramkę w Świeradowie z tamtejszą Kwisą, wpisał się na listę strzelców również w sparingu z Lechią Piechowice, a w meczu kontrolnym z Olszyną nieustannie „szarpał” skrzydłem i nie bał się wdawać w dryblingi i pojedynki jeden na jeden. Bartek swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w jeleniogórskim KKS-ie. Ostatnio grał w B-klasowym Pub-Golu Jelenia Góra – niech ten poziom rozgrywkowy Was nie zmyli, stać go na wyższą ligę, czego dowiódł dobrze spisując się w sparingach naszego beniaminka okręgówki.


Drukuj/generuj pdf

Na skróty