08.05.2015
Agnieszka Muszka

Najlepsi Uczniowie w Roku 2015 w Zawodzie

Najlepsi Uczniowie w Roku 2015 w Zawodzie

Jury Regionalnego Etapu Konkursu pn. „Najlepsi Uczniowie w Zawodzie w Roku 2015 w Regionie Jeleniogórskim”, zorganizowanego w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego projektu systemowego z PO KL pn. „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”, przyznało uczniom Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim tytuł Laureata II Miejsca w zawodzie murarz-tynkarz oraz tytuł Laureata III Miejsca w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

Tytuł Laureata II Miejsca w zawodzie murarz-tynkarz

– Oskarowi Stożkowi

– Pawłowi Berkowskiemu

– Patrykowi Piekarzowi

 

Opiekunem uczniów jest pan Mirosław Wasilewski-mistrz szkolący, właściciel Firmy Produkcyjno-Usługowo-Handlowej Wektor” w Mirsku.

 

Tytuł Laureata III Miejsca w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych

– Tomkowi Musztafie

– Krzysztofowi Urbanowiczowi

– Patrykowi Zawistowskiemu

 

Opiekunami uczniów są: pan Jacek Rybski-mistrz szkolący, właściciel Trans Jack Auto-Serwis w Gryfowie Śląskim; pan Krzysztof Bieniasz-mistrz szkolący, właściciel Auto Serwisu w jeleniej Górze; pan Zbigniew Koncki-mistrz szkolący, właściciel Zakładu Usługowo-Handlowego w Lubomierzu.

 

             Konkurs adresowany był do biorących udział w projekcie uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych województwa dolnośląskiego. Głównym celem projektu było podniesienie rangi szkolnictwa zawodowego oraz atrakcyjności kształcenia zawodowego. Konkurs służył promocji szkolnictwa zawodowego przystosowanego do aktualnych oraz perspektywicznych potrzeb rynku pracy, jak również pomagał w przygotowaniu uczniów do podejmowania nowych wyzwań zawodowych. Prezentacja poszczególnych branż i zawodów w ramach konkursu dała możliwość szerszego przedstawienia efektów kształcenia zawodowego w szkołach województwa dolnośląskiego, jak również przedstawienia sylwetek pracodawców, u których uczniowie odbywają praktyki zawodowe, zajęcia praktyczne i staże zawodowe.

Konkurs miał charakter otwarty, brały w nim udział zgłoszone przez szkoły trzyosobowe drużyny uczniów, reprezentujące poszczególne typy szkół ponadgimnazjalnych (technika lub zasadnicze szkoły zawodowe) z poszczególnych subregionów (wrocławskiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i legnickiego). 

             Pani Dyrektor Małgorzata Wiśniewska otrzymała gratulacje, które w imieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego wręczył Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego pan Tadeusz Samborski.

 

 

Laureatom i opiekunom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty