17.11.2010
Agnieszka Muszka

Na ślubnym kobiercu

Na ślubnym kobiercu

6. listopada br. 30 par świętowało wspólnie swój złoty jubileusz małżeństwa. Była okazja do wzruszeń, wielu serdeczności i życzeń.

Ta szczególna uroczystość w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zgromadziła nie tylko złotych małżonków, ale także ich rodziny, które nie kryły wzruszenia przyglądając się tak doniosłej chwili. I choć nie wszyscy przybyli, bo przeszkodziły temu m.in. powody zdrowotne, to i tak było podniośle i radośnie. Tegoroczni jubilaci reprezentują cały przekrój społeczny gryfowskiej gminy – są wśród nich dawni pracownicy fabryki nawozów fosforowych, Gryfexu, czy też Olszyńskich Fabryk Mebli, ale również rzemieślnicy, pocztowcy – jednym słowem przedstawiciele różnych zawodów, znani praktycznie całej miejscowej społeczności przez swoją długą i ofiarną pracę.

 

Na ten wyjątkowy jubileusz złotych godów ciężko pracuje się całe życie i dlatego jest to właśnie tak niezwykły moment – powiedział burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik. – Dziś chcemy wam drodzy jubilaci pogratulować tej małżeńskiej wytrwałości i życzyć przede wszystkim dobrego zdrowia.

 

W uroczystej gali oprócz jubilatów, ich rodzin oraz burmistrza Gryfowa udział wziął także przewodniczący Rady Miejskiej Robert Skrzypek, zastępca burmistrza Edyta Wilczacka oraz ks. dziekan Krzysztof Kurzeja, zaś honory mistrza ceremonii pełniła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gryfowie Jolanta Dudzik oraz jej zastępczyni Krystyna Samborska.
Podczas uroczystej gali jubilatom wręczone zostały „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, wraz z drobnym książkowym upominkiem od władz gminy. Wśród jubilatów znaleźli się tym razem: Maria i Jerzy Kosztowny, Marianna i Władysław Bykowscy, Janina i Jan Domino, Helena i Tadeusz Dziama, Józefa i Zygmunt Gnap, Helena i Eugeniusz Jurkiewicz, Anna i Leszek Polesiak, Katarzyna i Józef Sudek, Filomena i Władysław Szymkowiak, Teresa i Edward Sztrybelscy, Irena i Stanisław Świech, Barbara i Czesław Wysopal, Maria i Kazimierz Tyc, Kazimiera i Ferdynand Wójcik, Krystyna i Adolf Baszak, Józefa i Jan Bałut, Regina i Henryk Denisienko, Kazimiera i Władysław Filipczuk, Matylda i Józef Jadach, Janina i Ryszard Kasprzak, Jadwiga i Stanisław Karaczun, Paulina i Roman Kostek, Leokadia i Ireneusz Kozłowscy, Władysława i Jan Kulesza, Urszula i Jan Majerscy, Janina i Kazimierz Niemaszyk, Stygma i Stanisław Rzeźniczak, Natalia i Władysław Stankiewicz, Janina i Edward Sciban oraz Anna i Zygmunt Wiśniewscy.

 

Na zakończenie uroczystej gali uczestnicy mogli wysłuchać krótkiego koncertu, w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Lubaniu pod okiem nauczyciela  Jany Jagowienko. Potem już tylko wspólne zdjęcie i pełne wzruszeń życzenia w gronie najbliższych.

 

Ziemia Lubańska Nr 22(405) * 17.11-1.12.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty