09.02.2014
Agnieszka Muszka

Malarskie kosmogonie

Malarskie kosmogonie

24 stycznia w galerii ECKI w gryfowskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Władysława Gałczyńskiego. Przybyli nań tłumnie wielbiciele jego sztuki, przyjaciele, znajomi artyści, goście ze Zgorzelca, Jeleniej Góry, Lwówka Śl., Lubania, Olszyny i oczywiście niezawodni gryfowianie. Zgodnie z przewidywaniami organizatorów wystawa zachwyciła przybyłych, którzy jak w transie przechadzali się po galerii od obrazu do obrazu, by kontemplować wieloznaczne i wielowymiarowe w odbiorze dzieła. Na własnej skórze uczestnicy wernisażu mogli się przekonać, że… Gałczyński hipnotyzuje. Rozmowom i dyskusjom w kuluarach nie było końca.

– To było wspaniałe wydarzenie zarówno artystyczne, jak i towarzyskie – mówi Marzena Wojciechowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Gryfowie Śl. – Muzyczną niespodziankę dla mistrza i jego gości stanowił występ Staszka Brendy i Andrzeja „Mokrego” Chmiela.

Wspomniani muzycy na co dzień grają wspólnie w zespole Cierpki, nie stroniącym od ostrzejszych gitarowych brzmień. Tego wieczoru zaskoczyli zebranych grając dwie nastrojowe ballady.

Wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wernisażu, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej, w której mieści się galeria ECKI. Wystawa będzie czynna miesiąc, a może nawet odrobinę dłużej, ale proponujemy nie zwlekać, bo naprawdę warto. Zapraszamy codziennie w godzinach pracy biblioteki.


Drukuj/generuj pdf

Na skróty