19.01.2011
Agnieszka Muszka

Kosztowna zima

Kosztowna zima

Tegoroczna zima dała się wszystkim we znaki. Wzmożone opady śniegu, śliska nawierzchnia ulic to tylko niektóre zjawiska, z którymi przyszło się nam zmierzyć.

Okazuje się jednak, że obfitość opadów i trudne warunki na drodze skutkują dużymi wydatkami. Na szczęście styczniowa odwilż pozwoliła odetchnąć władzom samorządowym i przynajmniej na razie przystopować zimowe koszty.

Cieszy nas fakt odwilży w Gryfowie Śl., bowiem gmina nie będzie musiała ponosić tak znaczących kosztów związanych z odśnieżaniem gminy – mówi z satysfakcją burmistrz Olgierd Poniźnik.

Trudno się dziwić temu, że władzom zwyczajnie ulżyło. Za odśnieżanie w listopadzie ub.r. gryfowski samorząd zapłacić musiał aż 18944,97 zł, a były to zaledwie trzy dni odśnieżania pod koniec miesiąca. Rekordowy był jednak grudzień. Tylko za ten ostatni miesiąc 2010 roku koszt odśnieżania wyniósł 86 tys. zł a jeśli doliczy się do tego odśnieżenie sołectw, to ta zimowa akcja zamknie się kwotą prawie 150 tys. zł. Jak mówi burmistrz Poniźnik – nie jest to wcale mała kwota zważywszy na to, że na rok 2011 zaplanowano w budżecie 95 tys. zł.

 

 

Ziemia Lubańska Nr 2(409) * 19.01-2.02.2011

Drukuj/generuj pdf

Na skróty