31.07.2015
Agnieszka Muszka

Kilometry do przebudowy

Kilometry do przebudowy

Dobre wiadomości dla użytkowników lokalnych dróg na terenie gryfowskiej gminy. W najbliższym czasie ruszą prace nad modernizacją gminnych i powiatowych traktów.

W ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych gmina Gryfów Śl. otrzymała kolejne 320 tys. zł. Pieniądze te zostały już wpisane do budżetu. Ze wspomnianych środków wykonane zostanie 200 metrów traktu przy ul. Młyńskiej i będzie to ostatni odcinek obejmujący zasięg od powiatowej ul. Rzecznej do ul. Wojska Polskiego. Drugą ważną inwestycją będzie modernizacja kolejnej drogi w Uboczu o długości 300 metrów. Jeżeli chodzi o inne inwestycje, to 21 lipca br. dokonany został odbiór techniczny nowej drogi przy ul. Targowej, która również została wykonana ze środków popowodziowych wraz z dwoma odnogami w ul. Glinianą i Sikorskiego.

– Droga ta z pewnością usprawni ruch w rejonie naszego miejskiego targowiska, ponieważ jest to trakt bardzo przestronny wraz z chodnikiem. Na pewno odblokuje ruch na ul. Glinianej, która w dni targowe jest mocno zatłoczona – podkreśla burmistrz Olgierd Poniźnik. –  Cieszymy się także, że powiat podjął decyzję o wykonaniu drogi łaczącej Młyńsko z Gajówką i zostanie ona zmodernizowana w ramach środków z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Obecnie powiat lwówecki przygotowuje również dokumentację i kosztorys na remont prawie 2,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej z Proszówki do Młyńska. Gmina gryfów Śl. będzie partycypować w kosztach modernizacji, przeznaczając na ten cel około 240 tys. zł. Mieszkańcy Młyńska od wielu lat ot ten remont zabiegali, uważając, że są w tym zakresie bardzo poszkodowani. Dzięki tej inwestycji wszystkie drogi powiatowe na terenie gryfowskich sołectw będą już po remoncie. Pozostaną jeszcze drogi w samym mieście – jak np. ul. Floriańska, ale to jest odrębny temat.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty