06.05.2015
Agnieszka Muszka

Inwestycyjne rozstrzygnięcia

Inwestycyjne rozstrzygnięcia

W ostatnich tygodniach gryfowski samorząd przygotowywał się do rozpoczęcia kolejnych ważnych przedsięwzięć na terenie gminy. 

Pierwsze rozstrzygnięte przetargi dotyczą dwóch zadań. Pierwsze z nich to modernizacja oczyszczalni ścieków. Po zakończonym postępowaniu przetargowym obecnie wykonywana jest dokumentacja. W drugiej połowie kwietnia rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę drogi gminnej w Uboczu w ramach funduszy popowodziowych. Wartość zadania, które realizować będzie Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, to kwota 132.373 zł.

– Czekamy także na rozstrzygnięcie dwóch kolejnych przetargów, tj. przebudowa drogi gminnej ul. Targowej w Gryfowie Śl. ze środków popowodziowych oraz przebudowy drogi gminnej w Rząsinach – mówi Andrzej Tartak, zastępca burmistrza Gryfowa Śl. – Jest to pierwszy etap, który finansowany będzie ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

To jednak nie wszystko. Pełną parą idą przygotowania do przebudowy ul. Rybnej i Garbarskiej, która realizowana będzie ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dokumentacja projektowa ma być gotowa do połowy maja br. Remont będzie obejmował wymianę sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej oraz budowę kanalizacji sanitarnej.

(ADan)

Drukuj/generuj pdf

Na skróty